100 tys. Polaków będzie objęte kwarantanną?! Sprawdź czy jesteś w tej grupie!

Koronawirus w Polsce. Według najnowszych informacji 100 tys. osób może być  objętych kwarantanną.

Koronawirus w Polsce. Policyjne patrole kontrolujące kwarantannę zostaną wzmocnione przez wojsko. Jak wynika z najnowszych informacji 100 tys. osób może zostać objętych kwarantanną.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów powiedział dziennikarzom jak przebiegał proces zamknięcia granic Rzeczpospolitej.

– Dzisiaj w nocy zostały tymczasowo zamknięte granice Polski na wjazd dla cudzoziemców. Przywrócona została czasowo kontrola graniczna. Te wszystkie działania przebiegły bez większych problemów. Ruch na granicach jest zmniejszony. W tej chwili wjeżdżają tylko obywatele polscy –  mówił Michał Dworczyk.

 

https://twitter.com/GIS_gov/status/1238973574859427841?s=20

Jak dodał Dworczyk, każdy kto wjeżdża jest poddawany 14-dniowej kwarantannie. W sumie objętych kwarantanną w krótkim czasie może być nawet 100 tysięcy osób. Będą to głównie Polacy, ale także cudzoziemcy, którzy mają prawo pobytu w Polsce i wracają zza granicy.

– Na kilku przejściach, na granicy z Niemcami, utworzyły się kolejki. One, jesteśmy przekonani, stopniowo będą rozładowywane, będą się zmniejszały. Namawiamy też do zapoznania się z informacją na stronach Straży Granicznej, na której właśnie jest informacja i będzie podawana informacja, na których przejściach ten ruch jest mniejszy, a na których większy. W ciągu nocy, od momentu uruchomienia tej możliwości, blisko 12 tys. osób zgłosiło się za pośrednictwem strony LOT swoją chęć powrotu do kraju. Pierwsze samoloty za ocean wylatują już dzisiaj. To głównie USA, ale nie tylko. Dziś też będą dwa pierwsze czartery zrealizowane z Londynu. Na bieżąco informacje proszę śledzić na stronie LOT-u – mówił szef KPRM.

 

Komentarze