Arka WYGRYWA mecz!

W 35. kolejce Arka Gdynia zwyciężyła niezwykle ważny mecz z Zagłębiem Sosnowiec 2:0. Gdynianie mają cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. Zagłębie już przed tygodniem spadło z Ekstraklasy.

Przed meczem dużo mówiło się o tym, że Arka powinna bez trudu poradzić sobie z Zagłębiem Sosnowiec, które wiedziało, że następny sezon spędzą w pierwszej lidze. Więc teoretycznie trudno w tej sytuacji o jakąkolwiek motywację. Podopieczni Jacka Zielińskiego potrzebują punktów, ponieważ nadal walczą o utrzymanie w Ekstraklasie. Przed tym meczem mieli jeden punkt przewagi nad Śląskiem Wrocław, który znajduję się w strefie spadkowej.

Arka Gdynia dobrze weszła w ten mecz. Kilka groźnych strzałów nie znalazło drogi do bramki Dawida Kudły, który spisywał się w tym meczu bez zarzutów. Tego samego nie można powiedzieć o jego kolegach z boiska. Arka Gdynia nacierała coraz bardziej i bez trudu wchodziła w pole karne rywala. Fantastyczna postawa bramkarza spowodowała, że po pierwszej połowie był bezbramkowy remis. Zawodnicy Jacka Zielińskiego oddali w tej części gry 12 strzałów, z których cztery były celne.

Początek meczu fatalnie rozpoczął się dla zawodników z Sosnowca. Piotr Polczak sfaulował Michała Nalepę w polu karnym. Sędzia, Bartosz Frankowski podyktował rzut karny i odesłał do szatni Polczaka. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Damian Zbozień, który oddał strzał w słupek. Od tego momentu Arka nacierała jeszcze mocniej. Zagłębie wycofało się do obrony. Arkowcy co chwilę nękali Dawida Kudłę, który popisywał się kolejnym świetnymi interwencjami.

W 85. minucie Maciej Jankowski strzelił upragnioną bramkę. Był to 29, strzał w kierunku bramki sosnowiczan. W końcówce drugą bramkę dołożył Luka Zarandia. Dzięki temu zwycięstwu Arce udało się lekko oddalić od strefy spadkowej. Zespół z Pomorza musi czekać na wyniki rywali, jeszcze wiele ekip bije się o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.