Kosmiczne ceny biletów „LOT do domu”?! Ceny biletów sięgają nawet…

Kosmiczne ceny w ramach akcji „LOT do domu”? Fake newsy krążą w Social Mediach i zdobywają popularność.

Od wczoraj w Social Mediach krąży obrazek prezentujący ceny połączeń lotniczych w ramach akcji „LOT do domu”. Jak wynika z grafiki, która nie jest oparta na żadnych źródłach za przelot na trasie europejskiej należy zapłacić ponad 2 tysiące złotych. Z kolei loty z USA mają kosztować ponad 6 tysięcy. Wiele osób bezwiednie udostępnia grafikę dalej, okraszając to niewybrednym  komentarzem w stronę rządu. Tymczasem sytuacja jest zupełnie inna. Niestety tysiące Polaków powiela fake newsy. Podobnie sytuacja ma się z informacją o tysiącach respiratorów zakupionych przez WOŚP. Jak się jednak okazuje WOŚP tysięcy urządzeń wcale nie zakupił. 

Ceny biletów LOT do domu

– Każda trasa będzie mieć przypisany koszt stały dla pasażera – mówił na temat cen biletów dla uczestników akcji „LOT do domu” p.o. rzecznika prasowego Polskich Linii Lotniczych LOT Michał Czernicki.

Jak dodał w przypadku tras europejskich ceny kształtują się na poziomie 400-800 złotych. Z kolei przelot na trasie długodystansowej to koszt od 1600 do 2400  złotych.

– Nasze rozmowy z PLL LOT koncentrowały się wokół tego, żeby ceny były zryczałtowane, żeby to nie były ceny komercyjne, a jedynie pokrywające koszty podróży – mówił wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.

– Tutaj nie chodzi o to, żeby w jakiś sposób robić na tej sytuacji biznes. Zresztą budżet państwa wspomaga tę akcję dosyć istotnie, w związku z tym te ceny powinny być niższe niż komercyjne – dodał Przydacz.

Komentarze