Piast jeszcze bez KORONY!

W meczu przedostatniej kolejki Lotto Ekstraklasy Pogoń Szczecin, bezbramkowo zremisowała na własnym stadionie z Piastem Gliwice. Przed ostatnią kolejką Piastunki mają dwa punkty przewagi nad drugą Legią Warszawa.

Przed meczem dużo mówiło się o tym, że Piast już przed ostatnią serią gier może zapewnić sobie tytuł Mistrza Polski. Bez wątpienia gliwiczanie grają najlepszą piłkę w ostatnich tygodniach. Piłkarz Waldemara Fornalika od ośmiu meczów są niepokonani. Po meczu w ostatniej kolejce, trener Pogoni, Kosta Runjaić obiecał trenerowi Legii, że zagrają na sto procent swoich możliwości przeciwko Piastowi. Piłkarze niemieckiego trenera wzięli sobie jego słowa do serca i już w 2. minucie doskonałą solową akcją popisał się Sebastian Kowalczyk, lecz jego koledzy nie zdołali odpowiedni dobrze ustawić się do dośrodkowania.

W tej sytuacji sytuacyjny strzał oddał Kamil Drygas, jednak to uderzenie było w środek bramki i bez trudu futbolówkę złapał Jakub Szmatuła. Po kwadransie gry do głosu zaczęli dochodzić goście, groźnymi strzałami popisali się Valencia oraz Kirkeskov. W obu tych sytuacjach doskonale bronił Jakub Bursztyn. W 40. minucie z doskonałą kontrą wyszli gliwiczanie. Tomasz jodłowiec znakomicie dograł piłkę do Piotra Parzyszka. Napastnik Piastunków fantastycznie złożył się do kopnięcia piłki z woleja. Futbolówka w tej sytuacjo trafiła tylko w poprzeczkę.
Druga połowa to nadal dominacja Piasta. W 55. minucie kolejny groźny strzał w kierunku bramki Bursztyna, lecz ten był tego dnia bardzo dobrze dysponowany. W 61. minucie powinno być 1:0 dla Portowców. Po dobrze wykonanym rzucie rożnym przed pustą bramką był Sebastian Walukiewicz. W tej sytuacji młody reprezentant Polski nie trafił w piłkę.

W 75. minucie arbiter musiał przerwać mecz z powodu dużego zadymienia na trybunach. Po wznowieniu gry obraz meczu się nie zmienił. To Piast był bliżej strzelenia bramki na wagę zwycięstwa.

Po tym remisie Piast nadal pozostaje liderem Lotto Ekstraklasy i ma dwa punkty przewagi nad drugą Legią Warszawa. W ostatniej kolejce Piast zmierzy się z Lechem Poznań, a Legia z Zagłębiem Lubin.