Polscy siatkarze pokonali Rosję! WYNIK

Swoje piąte zwycięstwo w Pucharze Świata odnieśli dziś siatkarze reprezentacji Polski. Biało-czerwoni pokonali w Hiroszimie Rosję 3:1.

W pięciu dotychczasowych meczach Polacy odnieśli cztery zwycięstwa (3:0 z Tunezją, 3:1 z Japonią, 3:1 z Argentyną, 3:0 z Włochami). Zanotowali również jedną porażkę (1:3 ze Stanami Zjednoczonymi). Do rywalizacji z Rosją nasza drużyna przystąpiła w roli faworyta.

O tym, że rywale tanio skóry nie sprzedadzą przekonaliśmy się już w pierwszym secie. Od początku zespoły toczyły niezwykle wyrównaną walkę punkt za punkt. Z czasem inicjatywę przejęli Rosjanie, by chwilę później znów górą byli Polacy. W pewnym momencie prowadziliśmy już nawet 22:18, ale niestety rywale zdołali odrobić straty i to oni wygrali pierwszą partię.

W dwóch kolejnych setach stroną dominującą była już reprezentacja Polski. Grę naszej drużyny poprowadzili znakomici Wilfredo Leon oraz Aleksander Śliwka. Wygraliśmy kolejno 25:21 i 25:18.

Bardziej nerwowo zrobiło się w czwartym secie, kiedy Rosjanie wyraźnie poprawili swoją grę. Podopieczni trenera Vitala Heynena wykorzystali jednak swoje doświadczenie i nie pozwolili przejąć kontroli przeciwnikom. Ostatecznie Polacy wygrali czwartą partię 25:22 i w całym meczu zwyciężyli 3:1.

Kolejne spotkanie w ramach Pucharu Świata nasi siatkarze rozegrają w czwartek, 10 października o godzinie 5:30 czasu polskiego. Rywalem biało-czerwonych będzie drużyna narodowa Egiptu. Transmisję „na żywo” z tego pojedynku będzie można śledzić za antenach Polsatu Sport oraz TVP Sport.

Polska – Rosja 3:1 (25:27, 25:21, 25:18, 25:22)