Bezpłatne leki dla dzieci i seniorów już od 1 września. Andrzej duda podpisał ustawę

We wtorek Andrzej Duda wprowadził w życie nową ustawę. Wszyscy seniorzy powyżej 65. roku życia oraz dzieci i młodzież do lat 18 będą uprawnieni do bezpłatnych leków. Otworzył tym samym drzwi do poprawy stanu zdrowia tysięcy osób w Polsce.

Przełomowy moment nadszedł, gdy prezydent złożył swój podpis na dokumencie, rozszerzającym grono osób objętych programem bezpłatnej farmakoterapii. Dotychczas wykaz Ministerstwa Zdrowia uwzględniał jedynie osoby powyżej 75 roku życia. Nowe przepisy przewidują znaczne rozszerzenie tej grupy, obejmującą teraz także dzieci i seniorów w wieku od 65 lat wzwyż.

Już od połowy maja, w trakcie konwencji „Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości”, wicepremier Jarosław Kaczyński zapowiedział wprowadzenie bezpłatnych leków dla seniorów oraz dzieci. To wydarzenie stało się początkiem nowego rozdziału w trosce o zdrowie i dobrostan obywateli.

Radość wśród Polaków jest zrozumiała. Wieloletnie zabiegi, konsekwentne starania i troska o tych, którzy budowali i nadal budują naszą Ojczyznę, znalazły odzwierciedlenie w tym akcie prezydenckim. Podczas krótkiego przemówienia po podpisaniu ustawy, prezydent Andrzej Duda wyraził swoje zadowolenie z wprowadzenia tak ważnych zmian.

Cieszę się bardzo z tego, że przygotowana została ustawa poszerzająca katalog świadczeniobiorców, którzy będą mogli otrzymywać leki, środki specjalnego żywienia i wyroby medyczne bez odpłatności – oznajmił z uśmiechem na ustach.

Również zaznaczył, że ta inicjatywa to nie tylko wsparcie dla rodzin, ale także krok w kierunku podniesienia poziomu bezpieczeństwa zdrowotnego na najbardziej fundamentalnym poziomie. Wzruszające słowa prezydenta przekonały słuchaczy, że to więcej niż tylko program rządowy – to wyraz troski, odpowiedzialności i wspólnotowego ducha.

Nowe przepisy mają wejść w życie już od 1 września. Oznacza to, że mieszkańcy Polski zobaczą realne efekty tej decyzji już wkrótce. Katalog bezpłatnych leków zostanie ogłoszony w obwieszczeniu refundacyjnym i będzie sukcesywnie rozszerzany, aby jak najlepiej sprostać potrzebom obywateli.

Wprowadzenie bezpłatnej farmakoterapii dla seniorów i dzieci to krok w stronę zdrowszej przyszłości. Tutaj troska o obywateli i ich zdrowie stanowi priorytet. To również wyraz uznania dla starszych pokoleń oraz gwarancja, że nasze dzieci będą miały najlepszy start w życie. W ten sposób, Polska stawia krok w przód ku lepszemu jutru dla wszystkich.

Zobacz także: Legionella szaleje! Liczba zakażonych sięgaj już 143 osób!

Komentarze