Będą OGROMNE pieniądze dla osób niepełnosprawnych. JEST decyzja

Będą olbrzymie pieniądze dla osób niepełnosprawnych. Jest już decyzja w tej sprawie.

Chodzi o program „Centra opiekuńczo mieszkalne”, który jest przeznaczony na tworzenie oraz funkcjonowanie ośrodków wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami. W ramach programu można uzyskać 300 mln zł.

– Centrum będzie tworzyć otoczenie zbliżone do warunków domowych, w którym kluczowymi wartościami będą podmiotowość i włączenie społeczne uczestników. Dla wielu osób to szansa na samodzielne i niezależne życie – powiedziała Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.

Program „Centra opiekuńczo-mieszkalne” ma wspierać placówki dla osób niepełnosprawnych. Taka pomoc jest nieoceniona.

Zobacz także: SZOKUJĄCE wyznanie wdowy po Krawczyku! „Całuję jego rzeczy, śpię w jego koszuli”…

– W latach 2021-2024 budżet programu będzie wynosił łącznie 300 mln zł – to 75 mln zł rocznie. Środki te pochodzić będą z Funduszu Solidarnościowego. Centra mają tworzyć otoczenie możliwe zbliżone do warunków domowych, gdzie kluczowymi wartościami będą podmiotowość i włączenie społeczne uczestników, troska o ich dobrostan. Dla wielu z nich to szansa na samodzielne i niezależne życie – dodała Maląg.

Program składa się z dwóch części. W pierwszej chodzi o utworzenie Centrum opiekuńczo-mieszkalnego, w drugiej – o dofinansowanie utrzymania działalności ośrodka.

Program trwa od 4 maja 2021 r. do 31 grudnia 2024 r.

– Usługi prowadzone w Centrum powinny być różnorodne oraz dostosowane do potrzeb uczestników. W Centrum powinny być zapewnione w szczególności usługi opiekuńcze, w tym specjalistyczne usługi opiekuńcze czy usługi asystenckie. Centrum ma także zapewniać uczestnikom poczucie bezpieczeństwa, komfortu, odpoczynku, pielęgnowania relacji z innymi uczestnikami, rodziną i przyjaciółmi. To bardzo ważne – podkreśla minister.

Zobacz także: To COŚ pojawiło się na waszych dłoniach? To NOWY objaw zakażenia koronawirusem! Nie lekceważcie go!

Fot. Pixabay

Źródło: MRiPS

Komentarze