Codziennie brała zimny prysznic! Po pewnym czasie zauważyła, że z jej ciałem DZIEJE SIĘ TO!

Zimny prysznic o poranku? Dla wielu z nas taki scenariusz jest niemożliwy do przyjęcia. Okazuje się jednak, że kąpiel pod zimnym strumieniem wody może przynieść nam mnóstwo korzyści zdrowotnych. W dzisiejszym artykule postaramy się przekonać was właśnie do wykonywania tej czynności.

Czy zimny prysznic może być przyjemny? Większość z nas twierdzi, że to tortury lub w najlepszym wypadku sposób na hartowanie organizmu. Tymczasem prawda jest zupełnie inna. Poniżej prezentujemy kilka pozytywnych korzyści wynikających ze stosowania takiego rytuału.

Zimny prysznic pomoże ci w zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Nasza tkanka tłuszczowa zapewnia nam ciepło, jednak nadwaga lub nadmiar kilogramów z pewnością nie jest niczym pozytywnym. Przeprowadzone badania udowodniły, że mycie ciała pod strumieniem zimnej przyspiesza metabolizowanie odłożonego, niezdrowego tłuszczu. Dodatkowo, taki rytuał pozwoli nam szybciej usunąć z organizmu niezdrowe toksyny. 

Szybciej staniesz na nogi.

Zimna kąpiel przyspieszy regenerację zmęczonego ciała po intensywnym treningu. Oprócz tego, o poranku pozwoli szybciej stanąć na nogi, doda ci nieco energii, przyspieszy akcję serca. Poranna kawa? Możesz o niej zapomnieć. Od teraz stanie się czymś zbędnym. 

Zimna kąpiel zapobiega nadciśnieniu.

Mycie ciała pod strumieniem zimnej wody poprawia ogólną cyrkulację krwi, zapobiega więc nadciśnieniu krwi i stwardnieniu tętnic. 

Twoja skóra stanie się jędrna i młodsza. 

Kąpiele w zimnej wodzie ujędrniają skórę, wyrównują jej koloryt, poprawiają krążenie i sprawiają, że nabiera ona młodszego wyglądu. 

Naprawdę warto!!!

Po wyjściu z łazienki nie mam już tej mgły w mózgu, którą mam zazwyczaj. Tej nieporadności, która sprawiała, że odstawiałam słoik z kawą do lodówki, a czasami wsypywałam kawę do cukierniczki zamiast do kubka. Nigdy wcześniej nie miałam też rano ochoty na seks. Teraz mi się zdarzyło. Prawdopodobnie pod wpływem zimna serce przyspiesza, i zaczyna intensywniej tłoczyć krew w różne miejsca, w tym również do mózgu. Lepiej natlenowaną krew, bo przecież w czasie zimnego prysznica oddycham szybciej i głębiej. Dzięki temu na pewno mam więcej energii i lepsze nastawienie do życia – tak swoje doświadczenia z zimnym prysznicem podsumowała dziennikarka gazety Women’s Health, Ewa Wilk.

Źródło: Wprost, Women’s Health

Zobacz również: Sięgasz po słodycze, gdy się STRESUJESZ? Psycholog tłumaczy, jak skutecznie pozbyć się OBJADANIA!

Zdjęcie: Pexels

Komentarze