Danuta Holecka pożegna się z TVP? Jeden z polityków postawił sprawę jasno

Zmiana w kierownictwie Telewizji Polskiej (TVP) szykuje się być jednym z priorytetów nowego rządu pod przywództwem Donalda Tuska. Politycy Koalicji Obywatelskiej (KO) zapowiadają, że reformy w TVP nastąpią bardzo szybko, nawet w ciągu 24 godzin od powołania nowego gabinetu, choć rozmówcy zaznaczają, że może to potrwać dwie doby. Zmiany te obejmą również znane prezenterki „Wiadomości” – Danutę Holecką i Edytę Lewandowską.

Obietnice transformacji w TVP były jednym z zobowiązań partii opozycyjnych, które zdobyły większość w parlamencie. Nowy rząd, prawdopodobnie zaprzysiężony w połowie grudnia, zamierza wprowadzić zarząd komisaryczny oraz zmienić prezesa Telewizji Polskiej. Następnie chce dokonać rotacji na najwyższych stanowiskach w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej oraz „Wiadomościach” TVP.

Jeden z polityków KO podkreśla, że celem nie jest likwidacja TVP, lecz zmiana struktury zarządzania. Rozważano nawet postawienie spółek medialnych w stan likwidacji, ale zaznaczono, że to oznacza jedynie możliwość wymiany ich władz. Reformy mają przynieść nowe oblicze TVP, zgodne z zapowiedziami politycznymi nowej ekipy rządzącej.

Niewątpliwie szybkie zmiany personalne również są elementem tej rewolucji w mediach publicznych. Po zawieszeniu zarządu spodziewane są natychmiastowe zmiany na antenie, a z „Wiadomości” mają zniknąć znane prezenterki Danuta Holecka i Edyta Lewandowska. Politycy KO podkreślają, że tego typu procesy nie powinny się przeciągać przez tygodnie, a nowe twarze powinny pojawić się natychmiast.

W kontekście przyszłych zmian pojawiły się również spekulacje dotyczące kandydata na nowego prezesa TVP. Plotki sugerują, że na to stanowisko może zostać wybrany były szef telewizji Janusz Daszczyński, choć sam nie zaprzecza tym doniesieniom, co dodatkowo podsyca spekulacje na temat rynsztunku personalnego w TVP.

Źródło: wp.pl

W Sejmie znów rozmawia się o in vitro. Wśród uczestników debaty była Małgorzata Rozenek-Majdan

Komentarze