Dosłownie „zawinął” auto wokół drzewa! Co z kierowcą???

Ten kierowca jechał drogą wojewódzką z Jawora do Legnicy. Warunki panujące na trasie były dobre. Mimo to auto wpadło w poślizg. Samochód dosłownie „zawinął się” wokół przydrożnego drzewa!

 

O niesamowitym szczęściu może mówić 18-letni kierowca z Legnicy. W piątkowe popołudnie, mimo dobrej widoczności, jego Hyundai wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Przyczyną wypadku prawdopdobnie była za duża prędkość. W miejscu, gdzie doszło do wypadku, droga zatacza łuk, na którym przy dużej prędkości nie trudno o utratę panowania nad pojazdem.

 

 

Nie dość, że auto wpadło w poślizg i uderzyło w drzewo, to zostało obrócone do góry nogami! Samochód jest do absolutnej kasacji. Patrząc na ogrom zniszczeń, jakich doznał pojazd, młody kierowca uszedł z życiem. 18-latek z Legnicy o własnych silach wydostał się z pojazdu jeszcze przed przybyciem na miejsce służb ratowniczych. Został zabrany do szpitala na rutynowe badania. Prawdopodobnie jednak nic mu się nie stało.

 

Policja mówi o dużym szczęściu, ale także podkreśla niefrasobliwość młodego kierującego. Jego dokumenty i uprawnienia do kierowania zostały zatrzymane. Policjanci skierują także sprawę do sądu.

 

Z policyjnych statystyk wynika, że najwięcej wypadków drogowych powodują młodzi ludzie, poniżej 25 roku życia. W 2018 roku spowodowali oni 5 113 w których zginęło 428 osób, a 6 734 odniosły obrażenia.

 

Najczęstszą przyczyną takich zdarzeń jest niedostosowanie prędkości pojazdu do warunków drogowych. Eksperci zwracają uwagę na fakt, że przy krótkim doświadczeniu w prowadzeniu auta, młodzi kierowcy tracąc panowanie nad pojazdem, nie wiedzą jak się zachować. Do kolejnej grupy stanowiącej zagrożenie dla innych kierowców dochodzą Ci, którzy korzystają w czasie jazdy ze smartfonów.

 

Oprac. Kamila Wolny

Foto: pixabay

Komentarze