GODLEWSKIE śpiewają KOLĘDĘ! Reaguje PAPIEŻ Franciszek!

Siostry Godlewskie znowu śpiewają! Tym razem stosowniej ubrane – w zasadzie – w ogóle w końcu są ubrane. Teraz z racji zbliżających się świąt wzięły się za kolędę. Zareagował kościół…

Jak dowiadujemy się z profilu sióstr Godlewskich na Facebooku, „Jezus Malusieńki” jest ich „ukochaną kolędą”. Siostry wzięły na warsztat religijny utwór i nagrały do tego teledysk. Podobnie jak w przypadku innych aranżacji, również ta cieszy się dużą popularnością wśród internautów. Tradycyjnie, w komentarzach nie brakuje nieprzychylnych opinii.

Użytkownicy Facebooka skrytykowali siostry, nie szczędząc im gorzkich słów. „Może śpiewajcie gdzieś w ośrodkach dla głuchych i niewidomych”– brzmi jeden z komentarzy. „Nie psujcie ludziom świąt… nikt tego nie chce ani słuchać ani oglądać!” – dodał ktoś inny. Równie krytyczne są opinie internautów pod tym samym nagraniem zamieszczonym na YouTube. Siostry Godlewskie osiągnęły jednak swój cel – ich teledysk dotarł do szerokiego grona odbiorców. Kilka godzin po publikacji materiał miał już ponad 170 tys. wyświetleń.

Dotarł także do kościoła – a nawet do papieża Franciszka.

Jak powiedział polski duchowny w Watykanie – z racji dużych kontrowersji wideo – poprosił papieża o opinię nt. takiego sposobu śpiewania kolęd i umieszczenia w teledysku Jezusa czy Maryji.

„Z racji w miarę stosownego ubioru pokazałem filmik papieżowi – nie krył grymasu z powodu umiejętności wokalnych, natomiast przyznał, że samo wymianie czy teledysk według niego nie uderza w kościół i nie powinien w ludzi wierzących.” – wyjaśnia polski duchowny w Watykanie.

A Wy co sądzicie?

 

 

Paweł Rzepecki
Komentarze