Godlewskie znalezione w apartamencie!

Tragiczna wiadomość obiegła sieć. Siostrom Godlewskim grożono w związku z „profanacją hymnu” na 11 Listopada. Obydwie miały zostać znalezione w apartamencie jednego z hoteli…

Informacja została opublikowana w sieci jakiś czas temu – czarno-biała fotografia sióstr i wymowny podpis. Okazało się, że czytając do końca wynika, że Godlewskie znaleziono – żywe w apartamencie jednego z hoteli.

[KLIKNIK w obrazek aby powiększyć]

Twórca niesmacznego mema zakpił z użytkowników – większość pod zdjęciem składała kondolencje – mało kto czytał do końca.

Jednak według Rafała Collinsa siostry same kpią z prawa.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa ściganego z urzędu zostało złożone na podstawie dwóch artykułów – 133 oraz 137 kodeksu karnego. Oba dotyczą przestępstw przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej. W pozwie chodzi przede wszystkim o znieważenie hymnu, barw oraz godła przez siostry Godlewskie.

Rafał Collins jest wściekły na to wykonanie i tym razem postanawia nie odpuszczać. – Zająłem się tą sprawą dlatego, że nie wyrażam zgody robienie sobie żartów z tak poważnych rzeczy, tylko po to, aby nabić sobie słupki popularności. Uważam za haniebny czyn nie tylko to, co zrobiły, ale również sposób, w jaki to zrobiły – mówi w oświadczeniu.
Rafał Collins
Jest to perfidnie przygotowana akcja, przemyślana, która znajduje się na granicy prawa, jest prawie legalna. Panie mówią, że śpiewają na życzenie prezydenta, ale nie precyzują, którego. Może być to prezydent miasta lub klubu. Panie nie śpiewają hymnu narodowego, który to jest chroniony prawnie, lecz jego pierwotną wersje według rękopisu Józefa Wybickiego, czyli „Pieśń Legionów” – która nie jest już tak samo chroniona, wiec jest to skrojona prowokacja mająca na celu podbicie oglądalności.
– Razem z prawnikami doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak naginają i balansują na granicy prawa panie Godlewskie, więc bierzemy pod uwagę całokształt ich działań, gdyż nie jest to pierwszy raz, kiedy panie bez jakichkolwiek zahamowań ubierają się w ubrania zawierające godło Polski lub w inny sposób wykorzystują narodowe symbole – dodaje. Wystarczy przypomnieć ich teledysk na mundial w Rosji.

Paweł Rzepecki
Komentarze