Kolumna Prezydenta Dudy POTRĄCIŁA DZIECKO na pasach! Zdjęcia.

W Oświęcimiu doszło do wypadku z udziałem jednego z samochodów z prezydenckiej kolumny. Samochód policyjny jadący w kolumnie potrącił na przejściu dla pieszych dziecko. W rozmowie z „Super Expressem” rzecznik prezydenta Błażej Spychalski opowiedział o całej sytuacji: – Po prostu skręcaliśmy w prawo…

 

W rozmowie z „Super Expressem” rzecznik prezydenta Błażej Spychalski opowiedział o całej sytuacji: – Po prostu skręcaliśmy w prawo, wóz policyjny jechał z przodu kolumny i zatrzymał się przy przejściu dla pieszych, gdyż stało tam dwóch chłopców. I jeden przebiegł przez pasy, a drugi zatrzymał się przed przejściem. A w momencie kiedy samochód policyjny ruszył, ten chłopiec wbiegł na ten samochód. Pan prezydent natychmiast nakazał zatrzymanie kolumny i wybiegł.

Jak poinformowana rzeczniczka prasowa Służby Ochrony Państwa Anna Gdula-Bomba, do zdarzenia doszło około godziny 16.30. – W trakcie przejazdu kolumny SOP doszło do potrącenia dziecka na przejściu dla pieszych. Dziecko wbiegło na jezdnię i uderzyło w prawy przedni błotnik radiowozu. W kolumnie znajdowała się karetka pogotowia. Cały zespół udzielił pomocy dziecku, które następnie zostało przetransportowane do szpitala – relacjonowała na antenie TVN24 Anna Gdula-Bomba.

  

– Na tę chwilę nie potrafię powiedzieć z jaką prędkością poruszał się radiowóz. Kolumna była uprzywilejowana, miała włączone sygnały dźwiękowe. Prędkość była bardzo niska – dodała.
Jak informuje „Gazeta Krakowska” do zdarzenia miało dojść na skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego i Słowackiego, niedaleko budynku Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

 

Paweł Rzepecki
Komentarze