Lewandowski w KRYTYCZNYM STANIE?! To w…

Robert Lewandowski jest w szpitalu w ciężkim stanie, (…) doszło do tragicznego wypadku samochodowego” – czytamy w najnowszej informacji, która pojawia się na Facebooku. To jednak kolejny wirus, który ma tylko nas naciągnąć! Nie dajcie się oszukać!

Na szczęście szokujące informacje o wypadku Roberta Lewandowskiego nie mają nic wspólnego z prawdą! Ta facebookowa reklama to tylko kolejne oszustwo. Wcześniej w „Aktualnościach” pojawiały się fikcyjne newsy o wprowadzeniu obowiązkowej służby wojskowej, pobiciu Artura Szpilki przez licealistów i wiele innych. To wciąż poważny problem, tym bardziej że klikanie w takie reklamy często wiąże się z ryzykiem zawirusowania naszych komputerów lub próbą wymuszenia podania naszych danych osobowych!

 

News o wypadku Lewandowskiego zszokował wszystkich polskich kibiców. W jego opisie pojawia się treść: „Robert Lewandowski w szpitalu, doszło do tragicznego wypadku samochodowego. Zdjęcie i najnowsze informacje z zdarzenia.”. Po kliknięciu w link dowiadujemy się jednak, że za więcej informacji trzeba zapłacić. Niektórzy dają się nabrać i wysyłają drogie, płatne SMS-y! Nie dajcie się oszukiwać, te niusy są preparowane przez naciągaczy i nie mają żadnego związku z prawdą!

 

/fakt.pl

Paweł Rzepecki
Komentarze