Mariusz Kamiński za kratkami! Więźniowie w Radomiu nie mieli dla niego litości…

W sieci pojawiło się kontrowersyjne wideo przedstawiające, jak więźniowie „przywitali” Mariusza Kamińskiego po jego przeniesieniu do Aresztu Śledczego w Radomiu. Kamiński, wraz z Maciejem Wąsikiem, został aresztowany 9 stycznia w związku z wyrokiem w tzw. aferze gruntowej. Obaj politycy PiS spędzili pierwszą noc w Areszcie Śledczym w Warszawie-Grochowie, jednak już 11 stycznia zostali rozdzieleni. Kamiński trafił do Radomia, a Wąsik do aresztu w Przytułach Starych.

Nagranie, które obiegło sieć, ukazuje, jak więźniowie wyrażają swoje zdanie na temat byłego ministra. Słychać głośne pokrzykiwania, niewyraźne hasła, a także wulgaryzmy. Sprawa wzbudziła duże emocje, a opinie na temat incydentu są podzielone. W związku z tym portal se.pl zwrócił się o komentarz do Służby Więziennej. Zapytali zarówno o ocenę sytuacji, jak i o potwierdzenie autentyczności nagrania.

Służba Więzienna udzieliła odpowiedzi, w której zaznaczyła, że bezpieczeństwo osobiste Mariusza Kamińskiego było i nadal jest zapewnione. Podkreślono, że służby więzienne są zobowiązane do podejmowania działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa każdemu osadzonemu. Wcześniej informowano, że już w pierwszym dniu po przyjęciu do odbywania kary każdy więzień jest informowany o możliwości zetknięcia się z zachowaniami charakterystycznymi dla środowisk przestępczych.

W komunikacie Służby Więziennej zaznaczono, że incydent o charakterze niezgodnym z przepisami miał miejsce w Areszcie Śledczym w Radomiu, ale odpowiednie procedury zostały podjęte. Osadzeni, którzy byli prowodyrami tego zdarzenia, zostali wytypowani, a wobec nich wniesiono wnioski o wymierzenie kar dyscyplinarnych.

Dodatkowo, polityczny kontekst wydarzeń w areszcie w Radomiu podkreślił młody działacz PiS, Oskar Szafarowicz, który podał wyniki ostatnich wyborów w tym miejscu. Wyniki te wskazują na poparcie dla różnych ugrupowań, a poseł PiS, Jan Mosiński, zinterpretował je w kontekście obecnej władzy. Sprawa ta zdaje się mieć odcień polityczny, co dodatkowo komplikuje sytuację. Ostateczne rozstrzygnięcia w tej sprawie będą zależały od dalszych działań służb więziennych i ewentualnych decyzji organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo więźniów.

Źródło: se.pl

Travis Baker zmiażdżony przez byłą partnerkę. Oberwało się też Kardashiankom

Komentarze