„Nie ŻYJE Zenon Martyniuk, wypadek…”

„Z OSTATNIEJ CHWILI! Zenek Martyniuk NIE ŻYJE! [*] Masakra.. wypadki samochodowe nie sa do przewidzenia niestety… Spoczywaj w pokoju…” –  czytamy na Facebooku.

ZENEK MARTYNIUK NIE ŻYJE! Masakra… dlaczego Bog zabiera tych dobrych ludzi Ludzi [*]” (pisownia oryginalna – red.) – grzmi kolejny wpis, wiadomość błyskawicznie rozprzestrzenia się w sieci. Fani są w szoku, a zdjęcia z wypadku wyjątkowo drastyczne. Wielu fanów disco polo pogrąża się w żałobie.

Na zdjęciu widzimy doszczętnie rozbity luksusowy samochód osobowy, którym miał podróżować artysta. Fani są zrozpaczeni, nikt nie może opanować emocj. Tysiące użytkowników składa kondolencje i opłakuje swojego idola. Zdjęcia przerażają. Oficjalna wiadomość, to…

Komunikat, że Zenon Martyniuk ŻYJE i ma się najprawdopodobniej całkiem dobrze a wiadomości rozprzestrzenianie na Facebooku to zwykle fake newsy. W mediach społecznościowych co jakiś czas uśmierca się znane osoby aby wyłudzać kliknięcia w niebezpieczne linki, które w najlepszym wypadku prowadzą do strony, która „posiada” zdjęcia z rzekomego wypadku i aby je zobaczyć należy zapłacić kartą. W gorszej sytuacji samo kliknięcie wykrada dane z naszego urządzenia i pozwoli hakerom wykorzystać nasze wrażliwe dane – np. bankowe. Poniżej przykłady oszustw stosowanych przez twórców wyłudzających dane lub pieniądze stron:

 

Nigdy nie klikajcie w podobne linki udostępnione w mediach społecznościowych. To zazwyczaj oszustwo, które ma na celu wyłudzić Wasze dane a w następstwie pieniądze. Średnio kilka razy miesięcznie uśmierca się znane osoby by wykraść dane użytkowników i zrobić z nich użytek. Wyborcza24.pl oficjalnie walczy z fake newsami, jak się nie nabrać? Klikać tylko w rzetelne linki takie jak wyborcza.pl , wp.pl, TVN24.pl czy wyborcza24.pl. 

Komentarze