„Nie ŻYJE Zenon Martyniuk, wypadek…”

„Z OSTATNIEJ CHWILI! Zenek Martyniuk NIE ŻYJE! [*] Masakra.. wypadki samochodowe nie sa do przewidzenia niestety… Spoczywaj w pokoju…” –  czytamy na Facebooku.

ZENEK MARTYNIUK NIE ŻYJE! Masakra… dlaczego Bog zabiera tych dobrych ludzi Ludzi [*]” (pisownia oryginalna – red.) – grzmi kolejny wpis, wiadomość błyskawicznie rozprzestrzenia się w sieci. Fani są w szoku, a zdjęcia z wypadku wyjątkowo drastyczne. Wielu fanów disco polo pogrąża się w żałobie.

Na zdjęciu widzimy doszczętnie rozbity luksusowy samochód osobowy, którym miał podróżować artysta. Fani są zrozpaczeni, nikt nie może opanować emocji. Tysiące użytkowników składa kondolencje i opłakuje swojego idola. Zdjęcia przerażają.

Tymczasem oficjalna, prawdziwa wiadomość, to…

… Zenon Martyniuk ŻYJE i ma się najprawdopodobniej całkiem dobrze, a wiadomości rozprzestrzenianie na Facebooku to nic innego jak zwykle fake newsy.

Okazuje się bowiem, że w mediach społecznościowych co jakiś czas uśmierca się znane osoby aby wyłudzać kliknięcia w niebezpieczne linki, które w najlepszym wypadku prowadzą do strony, która „posiada” zdjęcia z rzekomego wypadku. By je zobaczyć należy zapłacić kartą.

Z gorszą sytuacją mamy jednak do czynienia, gdy tylko samo kliknięcie wykrada wrażliwe dane z naszego urządzenia i pozwoli hakerom je wykorzystać – np. bankowe.

Poniżej prezentujemy Wam przykłady stron i oszustw stosowanych przez twórców wyłudzających dane lub pieniądze:

 

Nigdy nie klikajcie w podobne linki udostępnione w mediach społecznościowych! Ja się zazwyczaj okazuje, to oszustwa, które mają na celu wyłudzić Wasze dane, a w następstwie, najczęściej, Wasze pieniądze.

Wyborcza24.pl oficjalnie walczy z fake newsami. Jak się nie nabrać? Należy klikać tylko w rzetelne linki takie jak wyborcza.pl, wp.pl, TVN24.pl czy wyborcza24.pl

Czytaj również:

https://wyborcza24.pl/robert-lewandowski-aresztowany/

Komentarze