OHYDA! Nasze komórki przenoszą więcej bakterii niż…

komórki

Nasze komórki to prawdziwe siedlisko wirusów i bakterii! Dotykając czyjegoś telefonu możemy nawet zarazić się wirusem Ebola!

Fatalna kradzież

Historia mężczyzny z Ugandy, który ukradł w jednym ze szpitali telefon komórkowy, może przyprawiać o dreszcze. Mężczyzna ten zapragnął jedynie przywłaszczyć czyjąś komórkę. Znalazł ją na oddziale, który podlegał w tym czasie kwarantannie ze względu na wybuch groźnej choroby, jaką jest gorączka krwotoczna Ebola. Niestety, facet miał pecha, ponieważ wirus znajdował się na powierzchni telefonu skradzionego przez złodzieja. Mężczyzna za jakiś czas sam znalazł się na tym oddziale, ale tym razem w roli pacjenta…

Czy wiesz, że…

Telefony komórkowe przenoszą aż 10 razy więcej wirusów i bakterii, niż deski klozetowe! Szokujące, ale prawdziwe. Dzieje się tak dlatego, że toalety, które z zasady utożsamiane są z bakteriami, są regularnie czyszczone. Komórki i inne urządzenia elektroniczne nie.

komórki
Pixabay

Należy „bać się” nie tylko komórek

Ulubionymi urządzeniami i powierzchniami drobnoustrojów są piloty telewizorów, wózki sklepowe i guziki, które naciskamy w windach. Wszystkie z nich łączy to, że są dostępne dużym ilościom osób. Tym samym wystawione są na bardzo różne ludzkie schorzenia, z których winowajcy wcale nie muszą zdawać sobie sprawy.

Czy jest jakieś rozwiązanie?

Rozwiązanie tego problemu jest proste. Wystarczy regularnie czyścić swój telefon. Idealnie sprawdzi się do tego nawilżona chusteczka antybakteryjna. Drugim sposobem utrzymania telefonu w czystości jest unikanie dzielenia się nim z innymi ludźmi.

Czytaj też: Weszła do wanny z telefonem podpiętym do ładowarki. Została śmiertelnie (…)!

Źródło: BBC

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze