OSTRZEŻENIE IMGW! Nocą zaatakuje ZIMA!

Uważajcie na drogach. W nocy i w sobotni poranek na trasach północnej i północno-wschodniej Polski, ale także w rejonach górskich na południu, będzie bardzo ślisko. Po marznącym deszczu gołoledź możliwa jest także na chodnikach.

Początek weekendu nie będzie łatwy dla kierowców. Ostrzeżenia IMGW 1. stopnia przed gołoledzią i mgłą dotyczą województw: pomorskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego oraz części województw: dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Gęste mgły i zamglenia, które w nocy i w sobotę rano będą ograniczały widoczność nawet do 100-300 m, powinny ustąpić przed południem w sobotę – informują w prognozie dla WP synoptycy z biura Cumulus.

Ostrzeżenia policji dotyczą jednak przede wszystkim północnej i północno-wschodniej części Polski, gdzie w wielu regionach kierowcy w tym sezonie nie mieli okazji zmierzyć się z zimowymi warunkami.

 

– W nocy nadejdzie odwilż, a to w połączeniu z marznącą mżawką spowoduje zagrożenie na drogach. Opady nie będą duże, ale lokalnie wystąpi gołoledź, więc kierowcy powinni uważać – mówi w rozmowie z Radiem Gdańsk Sławomir Guzek, dyżurny synoptyk biura IMGW w Gdyni. Służby drogowe w Pomorskiem deklarują, że po opadach natychmiast wyślą na drogi piaskarki.

Do tego dochodzą mgły. I tu kolejny ważny apel: tym razem użycie świateł przeciwmgłowych będzie wręcz wskazane, choć dużo słychać ostatnio o ich nadużywaniu – dodaje policjant.

/Wirtualna Polska

 

Paweł Rzepecki
Komentarze