Patryk Vega PRZEPROSIŁ Misiewicza! „Jestem katolikiem, żałuję…”

Film „Polityka” w reżyserii Patryka Vegi wszedł do kin 4 września. Jeszcze przed premierą wokół produkcji zrobiło się gorąco, ponieważ co jakiś czas w sieci pojawiały się mocne fragmenty. 

Wtedy Vega zapowiadał, że ten film obnaży całą prawdę o przedstawicielach władzy. Film miał ujrzeć światło dziennie jeszcze przed wyborami i wywołać niemałe zamieszanie. Dwa miesiące temu reżyser pojawił się w stacji Polsat News, gdzie udzielił wywiadu Bogdanowi Rymanowskiemu. Już wtedy wiedział, że Bartłomiej Misiewicz złożył przeciwko niemu zawiadomienie o naruszeniu swoich dóbr osobistych. Jednak wtedy dość lekceważąco wypowiedział się o polityku i zdawało się, że pozew byłego rzecznika MON nie robi na nim żadnego wrażenia. 

W filmie Antek Królikowski wcielił się w rolę postaci łudząco przypominającej Misiewicza. I właśnie to zbulwersowało polityka do tego stopnia, że złożył pozew przeciwko reżyserowi. Zażądał wówczas przeprosin na łamach prasy, przed początkowymi napisami, wycięcia kompromitujących go scen oraz aż miliona złotych zadośćuczynienia ze względu na poniesione szkody osobiste. 

Z kolei Patryk Vega nieprzychylnie wypowiadał się o Misiewiczu. Mówił, że „ma zegarek, który jest dwa razy więcej wart niż jego pozew”. Na koniec uznał, że żadna ze scen filmie nie wzięła się znikąd – na wszystko istnieją dowody. 

Jednak teraz zdaje się, że Vega postanowił zmienić taktykę. Na swoim koncie w serwisie Facebook umieścił obszerny post:

„Oświadczam, że postać grana przez aktora Antoniego Królikowskiego nie jest Bartłomiejem Misiewiczem, a fabuła Filmu jest jedynie wizją artystyczną.
Wyrażam ubolewanie, że w toku promocji Filmu nie zanegowałem rozszyfrowania tej postaci jako Bartłomieja Misiewicza.
Jestem katolikiem, żałuję że zapędziłem się w agresji i przepraszam za użycie przykrych słów w stosunku do Pana Bartłomieja Misiewicza w wywiadzie telewizyjnym udzielonym Panu Redaktorowi Bogdanowi Rymanowskiemu.”

Bartłomiej Misiewicz w sierpniu cofnął wniosek o zakazanie dystrybucji i rozpowszechniania produkcji, a następnie wycofał pozew.

Komentarze