POPEK NIE ŻYJE bo OZŁOCILI JĄD*A – to f…

„POPEK NIE ŻYJE – ozłocił jądra.” Takie wrażenie można odnieść czytając amerykańskie serwisy internetowe wątpliwej reputacji. Popek żyje i ma się dobrze! Skąd plotka?

Kilka amerykańskich portali zamieściło informację o zmarłym mężczyźnie, który pokrył złotem jądra i zmarł w wyniku nieudanego zabiegu. Informację okraszono zdjęciem Popka.

Jak widzimy nawet CNN podało tę informację jako prawdziwą. Nawet sam fake News w USA ma różne wersje – raz „Popek” ma 28, raz 35 a innym razem 38 lat. Informacja dotarła do Polski i już rozprzestrzenia się w sieci lotem błyskawicy. O wirusach ostrzegaliśmy na Wyborczej24.pl, zrobił to także portal InnyExpress.pl, który został zlinczowany – za ostrzeżenie. Ten przykład tylko pokazuje to jak wiele osób nie czyta nawet kilku zdań a komentuje same nagłówki – bo jeśli piszemy komentarz na portalu to MUSIELIŚMY scrollować w dół i tym samym zobaczyć cały tekst. Niestety. Nie każdy chciał przeczytać.

To tylko pokazuje naszą ignorancję, brak czytania ze zrozumieniem i impulsywne działanie – tym samym dajemy się nabierać na fake newsy, kupujemy na „promocjach”, przepłacamy za pewne produkty czy tracimy na inwestycjach.

 

Paweł Rzepecki
Komentarze