Poseł PiS ROZJECHAŁ DZIECI! „Był …”

Poseł PiS Piotr Babinetz wjechał samochodem w dzieci prowadzące rowery. Chłopcy mogą mówić o ogromnym szczęściu, że ze zderzenia z autem polityka wyszli bez poważnych ran. Ale właśnie dlatego, że dzieci nie doznały dużych obrażeń sprawę posła umorzono. Prawdopodobnie zapłaci tylko grzywnę.

Przypomnijmy: dramat rozegrał się w październiku w miejscowości Zmiennica w powiecie brzozowskim. Trzech chłopców (jeden w wieku 15 i dwóch w wieku 16 lat) szło w kierunku Brzozowa prowadząc rowery. Nagle jadący w kierunku Krosna pojazd, prowadzony przez 49-letniego Piotra Babinetza, zjechał na przeciwległy pas ruchu i potrącił dwóch chłopców. Zarówno poseł PiS Piotr Babinetz, jak i dwaj potrąceni przez niego chłopcy, trafili do szpitala w Krośnie.
Teraz okazuje się, że prokuratura sprawę umorzyła – o czym informuje „Super Express”. Pozwoliła na to opinia biegłych, którzy określili obrażenia dzieci, jako lekkie. Jak na łamach gazety podaje Zbigniew Piskozub, prokurator rejonowy w Brzozowie, sprawa toczyć się będzie jedynie o wykroczenie. – Przy takiej opinii biegłych zdarzenie nie może być rozpatrywane w kategoriach wypadku drogowego – mówi.

Teraz to policja zdecyduje, czy wnioskować do sądu o ukaranie posła grzywną. Rodziny chłopców mogą jeszcze odwołać się od decyzji prokuratury o umorzeniu.

/fakt.pl

Paweł Rzepecki
Komentarze