Sala sejmowa. Sławomir Mentzen zapomniał przemówienia

W trakcie gorącej debaty na sali sejmowej, Sławomir Mentzen, lider Konfederacji, znalazł się w niezręcznej sytuacji, gdy zapomniał o istotnym punkcie swojej wypowiedzi. Gdy chwilowa cisza zapanowała wokół, jego uwaga skupiła się na zepsutej taśmie, co wywołało lekką atmosferę humoru wśród obecnych parlamentarzystów.

 

Sławomir Mentzen rozpoczął swoje wystąpienie od przypomnienia początków kryzysu w polskim systemie prawnym, odnosząc się do działań Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości. Ostro krytykował manipulacje partyjne, które jego zdaniem doprowadziły do długotrwałego kryzysu instytucjonalnego.

 

Krytyka nie ominęła również aktualnych działań rządu, które według Mentzena kontynuują łamanie prawa i eskalują spory polityczne. Zarzucił ministrowi sprawiedliwości Adamowi Bodnarowi brak skuteczności w rozwiązaniu kryzysu konstytucyjnego oraz oskarżył o „zjadanie ludożerców”, co w kontekście politycznym odnosiło się do stosowania autorytarnych metod władzy.

 

Jednakże, w momencie, gdy próbował kontynuować swoje wywody, jego myśl się urwała, a w jego głowie zapanował chaos. Zapomnienie było chwilowym zawieszeniem akcji, które wywołało reakcje mieszanej natury. Nieco nieśmiało i z nutką autoironii Mentzen skomentował sytuację, co rozbawiło zebranych.

 

facebook.com/slawomirmentzen

 

Nieco zdezorientowany próbował przypomnieć sobie, o czym pierwotnie zamierzał mówić. Wkrótce jednak postanowił przejść do podsumowania swojej wypowiedzi. Wbrew wcześniejszym oskarżeniom i krytyce, ogłosił, że jego frakcja parlamentarna zagłosuje przeciwko wotum nieufności wobec ministra Adama Bodnara.

 

Szymon Hołownia, marszałek Sejmu, zauważył nietypową sytuację i z humorem skomentował zdolność Mentzena do przyciągania uwagi, nawet w momencie zapomnienia. Jego uwaga skierowana w stronę lidera Konfederacji dodatkowo rozładowała napięcie w sali i przyniosła odrobinę lekkości w trakcie poważnej debaty.

 

Podsumowując, incydent z zapomnieniem Sławomira Mentzena zyskał nieoczekiwaną narrację w trakcie sejmowej debaty. To przyniosło chwilę rozładowania napięcia i śmiechu w atmosferze politycznego starcia. Ostatecznie, mimo zapomnienia, jego wystąpienie zakończyło się zdecydowanym stanowiskiem frakcji Konfederacji wobec omawianego wotum.

 

Źródło: onet.pl

Nietypowe hasło na transparencie protestujących rolników. Wzywają Putina do zrobienia porządku

Komentarze