Sławomir Mentzen ostro o marszałku sejmu! „Nie ugniemy się”

Sławomir Mentzen stanął dziś mocno w obronie Grzegorza Brauna, odnosząc się do kontrowersji związanych z incydentem w Sejmie. Na nagraniu opublikowanym w sieci lider Konfederacji wyraził stanowczą postaw. Zapewnił, że nie ugną się w tej sprawie, nawet jeśli będzie to oznaczało utratę stanowiska wicemarszałka.

Mentzen skrytykował zachowanie Grzegorza Brauna, który użył gaśnicy proszkowej do zgasił menorę chanukową podczas uroczystości w Sejmie. Jeden z czołowych polityków Konfederacji stwierdził, że Braun nie powinien sięgać po gaśnicę, a jego postępowanie było nieakceptowalne. Dodatkowo, Mentzen wyraził opinię, że w ogóle nie powinno być uroczystości Chanuki w Sejmie, chociaż nie wydaje się, aby to było związane bezpośrednio z incydentem.

W trakcie swojego wystąpienia, Mentzen podkreślił, że istnieje ryzyko odwołania Krzysztofa Bosaka z prezydium Sejmu, a lewica już złożyła wniosek w tej sprawie. Wskazał, że partia rządząca, czyli PiS, zapowiedziała poparcie dla tego wniosku. Odnosząc się do sytuacji, nazwał działania Szymona Hołowni „ordynarnym szantażem”, gdyż ten zasugerował, że poprze wniosek o wykluczeniu Brauna z klubu Konfederacji, jeżeli Konfederacja nie zrobi tego sama.

Mentzen jednoznacznie odrzucił takie naciski i nie zgadza się na szantażowanie swojej partii. Wyraził zdanie, że nie ulegną temu rodzaju presji. Nie zgodzą się także  na wykluczenie Brauna z Konfederacji pod wpływem zewnętrznych nacisków.

Całe zajście w Sejmie, gdzie Grzegorz Braun zgasił menora chanukową przy użyciu gaśnicy, spowodowało falę kontrowersji. Nagrania z incydentu szybko rozprzestrzeniły się w mediach społecznościowych, a sytuacja stała się tematem licznych dyskusji publicznych. Marszałek Sejmu, Krzysztof Bosak, próbował zainterweniować, ale ostatecznie Szymon Hołownia przejął prowadzenie obrad. Poinformował, że Prezydium Sejmu zajmie się sprawą i konsekwencjami zachowania Grzegorza Brauna. W efekcie tego incydentu, Braun został wykluczony z dalszych obrad przez marszałka Sejmu.

Źródło: onet.pl

Książę Harry całował się z mężczyzną na imprezie. Były tam same osobistości

Komentarze