Ta KASZA jest idealnym składnikiem diety oczyszczającej!

kasza

Niskie temperatury, suche powietrze, wiatr i brak słońca – to wszystko wpływa negatywnie na wygląd naszej skóry. Dlatego też, przynajmniej raz do roku, warto zadbać o jej poprawę.

W ruch idą kremy z filtrem, maseczki silnie nawilżające oraz zabiegi w salonach kosmetycznych. O skórę można jednak zadbać także od środka. Wybór prawidłowej diety ma kluczowe znaczenie dla detoksu, jakim możemy poddać naszą cerę w każdej chwili. Proponujemy przyjrzeć się dobrodziejstwom płynącym z diety opartej na… kaszy jaglanej.

Niedoceniana, a tak pożywna

W ten sposób można by krótko podsumować spojrzenie większości z nas na nudną z pozoru kaszę jaglaną. Jednakże, ku naszej i waszej radości, produkt ten przeżywa obecnie drugą młodość. Właściwości odżywcze kaszy są bowiem bardzo liczne. Przede wszystkim, dzięki dużej zawartości krzemionki, regularne spożywanie kaszy wpływa nie tylko na dobry stan skóry, ale także włosów i paznokci.

kasza
Pixabay

Co więcej, zawartość kaloryczna kaszy jest niska, może (a wręcz powinna) być zatem uwzględniona w posiłkach osób będących na diecie. Wartości odżywcze kaszy docenią także bezglutenowcy.

Codziennie jedzenie kaszy jaglanej może okazać się monotonne, warto zatem urozmaicać sobie jej obecność w menu. Kasza uwielbia towarzystwo świeżych warzyw i kurczaka. Można ją także uwzględniać w trakcie przyrządzania nieco bardziej wyszukanych potraw – zapiekanek czy kotletów. Nadaje się również z powodzeniem do tworzenia… niskokalorycznych deserów. Połączona z mąką, drożdżami, mlekiem, jajkami oraz (odrobiną!) cukru waniliowego, przybiera postać babeczek w kształcie muffinek. Pycha!

Kasza jaglana jest najzdrowszą z kasz. Podczas planowania diety, warto pamiętać o jej licznych zaletach.

Czytaj też: Chronią serce i poprawiają koncentrację! W tych produktach znajdziesz ogromną ilość MAGNEZU!

Źródło: Womanitely

Zdjęcia: Pixabay, Canva

Komentarze