To COŚ pojawiło się na waszych dłoniach? To NOWY objaw zakażenia koronawirusem! Nie lekceważcie go!

Czy takie coś pojawiło się na twoich dłoniach? Jest to nowy objaw zakażenia koronawirusem! Nie można go lekceważyć.

Okazuje się, że jest coś takiego jak „covidowe paznokcie”. To jeden z objawów zakażenia koronawirusem. Jak to wygląda? Po czym to poznać?

– Coraz częściej rozpoznajemy covidowe paznokcie, ponieważ regenerują się one po infekcji, a wzrost pozostawia wyraźną bruzdę. Mogą wystąpić bez wysypki skórnej i wydają się nieszkodliwe – powiedział prof. Tim Spector z King’s College London.

Zobacz także: Będzie GIGANTYCZNA kara dla Polsatu i TVN?! Ruszyło postępowanie

Chodzi o poprzeczną bruzdę, tzw. linii Beau. Mówi ona o intensywnym wzroście paznokcia. Takie zmiany mogą pojawiać się też u osób, które chorują przewlekle. Później paznokcie wracają do pierwotnego stanu.

W czwartek w Polsce odnotowano 6 431 przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (1086), mazowieckiego (793), wielkopolskiego (753), dolnośląskiego (643), małopolskiego (481), łódzkiego (458), lubelskiego (354), pomorskiego (322), kujawsko-pomorskiego (321), zachodniopomorskiego (280), opolskiego (184), warmińsko-mazurskiego (180), świętokrzyskiego (172), lubuskiego (121), podkarpackiego (115), podlaskiego (112).

Z powodu koronawirusa śmierć poniosło 158 osób, a ze współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – 352 osoby.

Po kilku dniach spadków zachorowań, znowu mamy wzrost. Czy epidemia wreszcie wyhamuje? Na razie trwa proces szczepień. Dopiero po zaszczepieniu większości populacji będzie można mówić o uzyskaniu odporności zbiorowej.

Zobacz także: Ciężarna Agnieszka Kaczorowska wydała PORUSZAJĄCE oświadczenie! Polały się ŁZY

Fot. Pixabay

Źródło: Twitter, Radio ZET

Komentarze