To przez „Lewego” zwolniono Santosa? Portugalczycy grzmią!

Fernando Santos, który niedawno stracił posadę selekcjonera reprezentacji Polski, stał się głównym tematem dyskusji zarówno w kraju, jak i za granicą. To zwolnienie po sześciu meczach nadal wywołuje kontrowersje i spekulacje. Portugalscy obserwatorzy sugerują, że wpływ na tę decyzję mógł mieć Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski.

Fernando Santos, który przejął stery reprezentacji Polski, miał za sobą krótki okres pełnienia tej funkcji. Niestety, nie zdołał osiągnąć oczekiwanych wyników, a reprezentacja Polski doznała kilku bolesnych porażek w eliminacjach do mistrzostw Europy. Mecze z Czechami, Mołdawią i Albanią okazały się kłopotliwe, a porażki te mocno ograniczyły szanse Polaków na awans.

Ostatecznie Fernando Santos został zwolniony przez prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezarego Kuleszę. Jednak zdaniem mediów portugalskich, nie tylko słabe wyniki i nieudane mecze miały wpływ na tę decyzję. Według Serigo Piresa, dziennikarza portalu Maisfutebol, wypowiedzi Roberta Lewandowskiego mogły przyczynić się do zwolnienia Santosa.

Wypowiedzi, o których mowa, pochodziły z wywiadu udzielonego przez Roberta Lewandowskiego portalowi Eleven Sports i Meczyki. W trakcie rozmowy Lewandowski wyraził swoje obawy co do „braku osobowości” w kadrze narodowej, która mogłaby przyczynić się do lepszych wyników. Zdaniem kapitana drużyny narodowej, istnieje potrzeba zmiany podejścia, aby reprezentacja Polski mogła znów odnosić sukcesy.

Lewandowski podkreślał, że zawsze kładzie nacisk na dobro drużyny narodowej i zależy mu na jej sukcesach. Jego słowa wydawały się być wyrazem troski o przyszłość reprezentacji. Mimo że nie wyrażał jasno swojego stanowiska w kwestii zmian personalnych, to Portugalscy obserwatorzy uważają, że jego krytyka wskazywała na konieczność przekształceń.

Decyzja o zwolnieniu Fernanda Santosa otworzyła drzwi dla poszukiwania nowego selekcjonera. Prezes Cezary Kulesza rozpoczął proces poszukiwań i rozważa kilka kandydatur. Wspomina się o Michału Probierzu i Markecie Papszunie jako potencjalnych następcach Santosa.

Los Fernanda Santosa w Polskiej piłce to temat, który nadal wzbudza duże zainteresowanie i dyskusje. Warto jednak pamiętać, że przyszłość reprezentacji Polski zawsze zależy od współpracy wszystkich członków drużyny i ich zaangażowania na boisku.

Zobacz także: BRAZYLIA: w katastrofie lotniczej zginęło 14 osób! Przewoźnik milczy…

Komentarze