Twoja skóra stale wysyła Ci sygnały na temat stanu zdrowia! Możesz cierpieć na…
Wstajesz rano, spoglądasz w lustro i od razu masz zły humor. Powodem są wypryski, które po raz kolejny pojawiają się na twojej twarzy.
Zaczynasz się zastanawiać, skąd się biorą. Okres dojrzewania masz już dawno za sobą, a jednak nadal męczy Cię trądzik. Zanim zaczniesz kamuflować pryszcze korektorem zwróć uwagę, gdzie się one znajdują. Bardzo często zdarza się, że wypryski mają tendencję do pojawiania się w tych samym miejscu. Twój organizm w ten sposób alarmuje Cię, że z poszczególnymi narządami jest coś nie tak. Potraktuj te sygnały poważnie i zmień niezdrowe nawyki. W dalszej części artykułu wyjaśnimy Ci, o czym świadczą zmiany skórne na określonych częściach twarzy.
…
Zmiany trądzikowe bardzo często utożsamia się z problemami na podłożu hormonalnym. I rzeczywiście tak jest, ale tylko wtedy, gdy występują one w okolicach żuchwy i ust. Należy się wtedy zgłosić do endokrynologa. Jeżeli zauważysz krostki na brodzie to oznacza, że spożywasz za dużo cukru, tłuszczu, soli oraz za mało śpisz.
Jeśli trądzik atakuje czoło i linię włosów to oznacza problemy trawienne, a u niektórych pań również niedokładny demakijaż. Zwróć uwagę na swoją dietę, odstaw słodycze i fast foody, słodkie napoje i tym podobne. A gdy zauważysz wypryski na środku czoła, to szczególnie zadbaj o odpowiednią ilość snu, nawodnienie i w miarę możliwości unikaj sytuacji stresowych.
Zauważasz pryszcze w okolicach brwi? To znak, że wątroba nie do końca radzi sobie z trawieniem tłuszczu lub alkoholu, które zostały spożyte. Pozbędziesz się ich, gdy zrezygnujesz z alkoholu i przejdziesz na lekkostrawną dietę.
O problemach z układem krążenia świadczą zmiany skórne na nosie. Przypisuje się temu podwyższony poziom cukru we krwi, problemy z ciśnieniem. Warto wówczas wybrać się do kardiologa.
A co z policzkami? To rozległy obszar, więc jednoznacznie określenie przyczyny występowania trądziku może nie być łatwe. Jeśli zaobserwujesz krostki tylko po jednej stronie, to prawdopodobnie wynikają one z zanieczyszczeń, które pozostawiasz na twarzy rozmawiając przez telefon. Te obszary sygnalizują też problemy z płucami, żołądkiem, alergią, nadmiernym spożywaniem nabiału lub paleniem papierosów.