UCHODŹCA DŹGNĄŁ nożem Polkę w CIĄŻY! Dziecko NIE ŻYJE!

25-letnia Polka została w piątek wieczorem zaatakowana nożem w szpitalu w Bad Kreuznach w niemieckiej Nadrenii-Palatynacie – poinformowała w sobotę prokuratura w Moguncji. Była w ciąży. Jej nienarodzone dziecko zostało tak ciężko ranne, że poniosło śmierć.

Afgański imigrant dotkliwie zranił trzy kobiety w Norymberdze. Nadal jest poszukiwany.
Zaatakowana polka była operowana w trybie pilnym. Jej stan jest stabilny.

Domniemany sprawca, ubiegający się o azyl 25-letni Afgańczyk podjął próbę ucieczki, ale policja zatrzymała go na dworcu kolejowym w Bad Kreuznach. Obecnie przebywa w areszcie, postawiono mu zarzuty m.in. usiłowania zabójstwa i dokonania ciężkiego uszkodzenia ciała.

Między Polką a nim doszło najpierw do sprzeczki, a potem Afgańczyk kilkakrotnie pchnął swą ofiarę nożem. Niektóre źródła podają informację o próbie gwałtu na ciężarnej.

Afgańczyk miał „ukarać” Polkę gdy w trakcie sprzeczki wyszło na to, że jeszcze jest niezamężna. Próba gwałtu miała być formą „pokuty” za „cudzołóstwo”. Taką wersję przedstawił jeden z domniemanych świadków zdarzenia.

Niemiecka agencja dpa nie podała narodowości poszkodowanej. O tym, że chodzi o Polkę, poinformowały inne niemieckie media.

Paweł Rzepecki
Komentarze