Wałbrzych : SKATOWAŁ PSA BUTELKĄ po piwie!

Do tragicznego zdarzenia doszło dziś w Wałbrzychu – jak wynika z opisu świadków mężczyzna skatował psa butelką po piwie. Pies miał próbować zaatakować dziecko, co jednak nie zostało potwierdzone. Z informacji Wyborczej24 wynika, że zwierzę nie wykazywało oznak agresji, jednak do ataku na dziecko faktycznie doszło.

Mężczyzna zdecydowanie przesadził katując psa butelką po piwie – twierdzi świadek zdarzenia. Nie było mowy o żadnym ataku, ten facet to psychopata. – tłumaczy Wyborczej24 mieszkaniec Wałbrzycha.

Innego zdania są jednak ludzie związani z poszkodowanym dzieckiem:

”Jeżeli pies atakuje, zwłaszcza tak duży i groźny pies, to co robić? Zwykłe odciąganie nic nie da. Skoro atakował to trzeba się bronić. Ciekawe co jakby zagryzł dzieciaka” – mówi roztrzęsiona mieszkanka ulicy Zajączka.

”Równie dobrze ojciec dziecka mógł być podpity, dziecko chciało pogłaskać, ale pies wyczuł pijanego i może zawarczał a ten zaczął go okładać butelką. Nie znam psa, jeśli jest źle ułożony to będzie atakował. Obrona dziecka to normalne zachowanie – pytanie czy sam nie sporowokowal ataku.” – pisze na forum jeden z mieszkańców Wałbrzycha.

W sieci rozgorzała ogromna dyskusja na ten temat – wiele osób zauważa, że katowanie zwierzęcia butelką było zdecydowanie nie na miejscu.

Sprawę opisała na Facebooku Anna Przybyła, pod postem pojawiła się lawina komentarzy :

Sprawę skomentowała już policja :

”Jesteśmy w trakcie wykonywania czynności, które ustalą okoliczności zdarzenia. Na razie nie mamy pewności jak doszło do brutalnego pobicia psa.”

Wstępne realacje świadków wskazują na silną agresję mężczyzny, który tylko zobaczył psa i stwierdził, że ten będzie atakował. Według najnowszych doniesień w zdarzeniu ucierpiało dziecko. Nie wiadomo jednak w jakich okolicznościach zwierzę zachowało się agresywnie – mogło zostać sprowokowane.

 

Paweł Rzepecki
Komentarze