Wino SPALA tłuszcz! Tyle należy pić aby schudnąć!

Możecie zapomnieć o katorżniczych dietach i wycieńczających ćwiczeniach, dość wylewania  potu na siłowni i porannych joggingów. Do zgubienia zbędnych kilogramów wystarczy pić odpowiednią ilość wina przed snem

 

Kto nie pije ten… nie chudnie.” Naukowcy z Uniwersytet Stanu Waszyngton i Uniwersytetu Harvarda dowiedli, że wypijanie dwóch kieliszków wina dziennie zwiększa skuteczność walki ze zbędnym tłuszczem o 70 proc.

Takie działanie zawdzięczamy resweratrolowi – to znajdujący się w winie organiczny związek chemiczny, który wstrzymuje tkankę tłuszczową przed zwiększaniem jej objętości. Wino nie ma też zbyt wielu kalorii – poniżej wklejamy tabelę:

Z kolei naukowcy z Uniwersytetu Harvarda przeprowadzili badanie traktujące o przybieraniu na wadze. Przebadano 20 tysięcy osób, wynik?

Ponad 50% osób nie pijących wina w trakcie eksperymentu przytyła! Na tym nie koniec argumentów przemawiających za zbawiennym działanie wina. Duński Uniwersytet Techniczny przedstawił dowody na to, że osoby, które piją ten trunek codziennie mają mniejszy obwód talii niż osoby pijące okazjonalnie.

Ile i jak pić aby uzyskać efekt?

Wino należy pić zwłaszcza przed snem. To wszystko przez kalorie w nim zawarte, sprawiają one, że nie mamy ochoty na podjadanie późną porą czy w środku nocy. Kieliszek wina to zaledwie 150 kcal – zdecydowanie mniej niż lody, pizza czy chipsy, które królują jako nocne przekąski.

 

Paweł Rzepecki
Komentarze