Zaczęła RODZIĆ w domu! Nie uwierzycie, co zrobiła jej córka… (WIDEO)

rodzić

April Wild zdecydowała się urodzić swoje trzecie dziecko w domu. Nie uwierzycie, co zrobiła jej 4-letnia córka.

Poród April w niczym nie przypominał większości porodów, podczas których kobiety rodzą w szpitalu w asyście sztabu pielęgniarek, położnych i lekarzy. Kobieta zdecydowała się urodzić swoje trzecie dziecko w domu, a największym wsparciem była dla niej jej 4-letnia córka.

Wild, która jest instruktorką jogi hipnorodzinnej i ciążowej, zdecydowała się na poród domowy z kilku powodów. Jednym z nich była chęć urodzenia dziecka w środowisku, które dobrze zna i w którym czuje się komfortowo.

Podczas porodu w pokoju przebywał mąż April, jej siostra oraz jej córka. Wild przyznała, że najcenniejszą pomoc okazała jej właśnie córeczka. 4-latka w ogóle nie bała się porodu, wręcz przeciwnie – stała na czele całej akcji!

rodzić
Huffington Post

Poród

Kiedy April była w 41 tygodniu ciąży, poczuła pierwszy skurcz i wiedziała, że zaczyna rodzić. Kobieta wykorzystała swoją wiedzę na temat refleksologii, hipnobirthingu i jogi, aby złagodzić ból. Nie bez znaczenia było też wsparcie jej małej córeczki.

„Moja mała dziewczynka miała nawet własną piłkę i kopiowała wszystko, co robiłam” – powiedziała Wild w wywiadzie dla Huffington Post.

April zdradziła, że ​​wkrótce po tym, jak weszła do dmuchanego basenu z wodą, jej córka włożyła strój kąpielowy i też do niego wskoczyła. Podczas gdy większość czterolatków zaczęłaby się w takim basenie po prostu pluskać, córka Wild przez cały czas stała tuż obok swojej matki i robiła wszystko, żeby jej pomóc – ocierała ją zimną szmatką, a nawet pomagała młodszemu bratu w wynurzeniu się na powierzchnię wody.

„Była najlepszym partnerem porodowym, jakiego mogłam sobie wymarzyć” – mówi Wild.

Mały Grayson urodził się zdrowy i stał się nowym członkiem rodziny Wildów.

Czytaj też: TRZECIA ciąża Małgorzaty Rozenek-Majdan! WSZYSTKO już wiadomo!

Unassisted home birth: mother sharing birthing pool with daughter

The free birth of baby Grayson: A wonderfully peaceful unassisted home birth where mummy shared a birthing pool with her 4 year old daughter.

Gepostet von Badass Birth Photography am Donnerstag, 31. Oktober 2019

Źródło: Huffington Post

Zdjęcia: Huffington Post

Komentarze