16-latka faworytką w wyścigu po Pokojowego NOBLA! Zobacz VIDEO z jej płomiennym wystąpieniem!!

Gretha Thunberg, 16 letnia szwedka, ma ogromną szansę na Pokojową Nagrodę Nobla. Zobacz jej płomienne, szeroko komentowane na całym świecie przemówienie!

 

Urodziła się w 2003 roku w Sztokholmie. Jako 15-latka, zamiast rozpocząć rok szkolny, jak jej rówieśnicy, postanowiła wszcząć protest klimatyczny pod budynkiem szwedzkiego parlamentu.  Jej akcja szybko rozprzestrzeniła się niemal na cały świat.

 

Protesty Thunberg są skierowane przeciwko zmianom klimatu, wynikającym z działalności człowieka. 15-latka, z jednoosobowego strajku uczyniła wielotysięczny ruch młodzieżowy.

 

Młoda aktywistka nie lata samolotami, ze względu na zanieszczynia, jakie powodują. W sierpniu 2019 przepłynęła Atlantyk, aby wziąć udział w szczycie klimatycznym ONZ w USA oraz COP25 w Satiago the Chile. Jej szczególnie emocjonalne przemówienie podczas szczytu w Nowym Jorku spotkało się z ogromnym odzewem całego świata. Zobaczcie tę niesamowitą dziewczynkę!

 

 

W marcu została nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla. Bukmacherzy mocno stawiają na nią w wyścigu po nagrodę – jest jedną z faworytek! Gdyby okazało się, że mają rację, Greta Thunberg byłaby najmłodszą laureatką pokojowego nobla w historii tej nagrody. Wyniki zostaną ogłoszone 11 października. 

 

Źródło: Facebook, youtube.com

Komentarze