25-latek WYRZUCIŁ BABCIĘ Z BALKONU! Nie pójdzie siedzieć!

W kwietniu ubiegłego roku 25-latek wziął na ręce swoją 79-letnią babcię i wyrzucił ją z balkonu na drugim piętrze. Starsza pani zmarła. Mężczyzna nie trafi za kraty.

Wstrząsający czyn

Ten bulwersujący czyn wstrząsnął mieszkańcami Suwałk. Zastanawiano się dlaczego 25-letni wnuk tak okrutnie zachował się wobec swojej babci. Zbrodnie nagrała kamera monitoringu, która znajdowała się na sąsiednim budynku. Spekulacjom nie było końca. Mówiono o tym, że wnuk obraca się w podejrzanym towarzystwie, a babcię wyrzucił z balkonu, bo potrzebował pieniędzy na narkotyki. Krążyły też plotki o tym, że starsza pani została zamordowana wcześniej, a mężczyzna wyrzucił martwą kobietę. Jednak sekcja zwłok wyjaśniła, że 79-latka śmierć poniosła w wyniku obrażeń, których doznała przez upadek z drugiego piętra. Rodzina 25-letniego sprawcy wydała wówczas komunikat skierowany do mediów. Zaznaczali w nim, że mężczyzna ” od wielu lat zmaga się z schizofrenią paranoidalną i był w związku z tym wielokrotnie hospitalizowany i leczony farmakologicznie.”

Nie trafi za kraty

Przed bulwersującym czynem 25-letni mężczyzna zaledwie kilka dni wcześniej opuścił szpital psychiatryczny. Przebywał tam półtora miesiąca. W trakcie śledztwa przeszedł wielokrotne badania psychiatryczne. Biegli psychiatrzy wydali opinię we wrześniu ubiegłego roku, w której orzekli, że mężczyzna w chwili popełnienia zbrodni był niepoczytalny. Powinien trafić na leczenie psychiatryczne. O tym powinien zdecydować sąd. Sąd Okręgowy w Suwałkach przychylił się do opinii biegłych i orzekł, że 25-latek trafi do szpitala psychiatrycznego, a nie do zakładu karnego. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

Źródło: Super Express

Zdjęcie: YouTube

 

Komentarze