32-latka wpadła BMW do rowu. Przy interwencji pogryzła policjanta

Tragiczny incydent miał miejsce niedawno w miejscowości Szczekarków, województwo lubelskie. Nietrzeźwa kobieta w wieku 32 lat, obywatelka Ukrainy, wjechała swoim pojazdem marki BMW do rowu, wywołując nie tylko zagrożenie dla siebie, ale także stwarzając niebezpieczeństwo dla innych użytkowników dróg. Sytuacja ta doprowadziła do konfrontacji z policją, a całe zdarzenie jest teraz przedmiotem śledztwa.

Z relacji funkcjonariuszy wynika, że mundurowi otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwej kierującej bmw, która próbowała odjechać po tym, jak wcześniej wjechała do rowu. Pasażer pojazdu również był pod wpływem alkoholu i próbował pomóc, jednak był zbyt pijany, aby skutecznie pchać auto. Na miejsce skierowano policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie.

Gdy policjanci próbowali interweniować, sytuacja nabrała dramatycznego obrotu. Nietrzeźwa kobieta, siedząca za kierownicą, nie chciała opuścić pojazdu. Próby wyjęcia kluczyka z zapłonu spotkały się z agresją ze strony kierującej. Doszło nawet do gryzienia jednego z funkcjonariuszy, co zmusiło policję do użycia środków przymusu, w tym siły fizycznej i kajdanek. Kobieta wykazywała także agresję werbalną, znieważając interweniujących policjantów.

Nadkomisarz Andrzej Fijołek, rzecznik lubelskiej policji, podkreślił konieczność zastosowania przymusu wobec agresywnej kobiety. Dodatkowo, ze względu na doniesienia o chorobie gruźlicowej, konieczne było przymusowe pobranie krwi od sprawczyni incydentu.

Aktualnie 32-latka przebywa w policyjnym areszcie, gdzie musi stawić czoła zarówno odpowiedzialności karnej za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, jak i konsekwencjom za znieważanie i naruszenie nietykalności funkcjonariusza. Grozi jej nawet kara do trzech lat pozbawienia wolności. Policja oczekuje również na wyniki badań, które pozwolą określić, jakie było stężenie alkoholu we krwi kobiety w chwili zdarzenia.

Źródło: https://tvn24.pl/

Źródło: tvn24

Rodzina królewska znów na językach. Meghan i Harry oficjalnie się rozwodzą

Komentarze