400 rosyjskich najemników CHCE ZABIĆ PREZYDENTA UKRAINY! Działają w Kijowie!

Najemnicy z rosyjskiej grupy Wagnera działa na terenie Kijowa. Bezwzględni wysłannicy Putina mają za zadanie zabić prezydenta Wołodymyra Zełenskiego oraz członków rządu.

Mają zabić prezydenta

Jak podaje brytyjski dziennik „The Times” wagnerowców w Kijowie jest ponad 400. Ich zadaniem ma być zabicie prezydenta Zełenskiego i członów jego rządu. Jak podaje dziennik rosyjscy najemnicy gdy zamordują prezydenta i członów rządu to tym samym „przygotują grunt pod przejęcie władzy przez Moskwę”. Informacja o zleceniu dla wagnerowców miała dotrzeć do rządu ukraińskiego w sobotę rano. Juz kilka godzin później władze ogłosiły wprowadzenie godziny policyjnej.

Bestialscy wagnerowcy

Ten specoddział, który jest zarazem prywatną armią, pojawia się  wszędzie tam, gdzie wybuchają konflikty zbrojne i gdzie Rosja chce wygrać. Grupa Wagnera powiązana jest z rosyjskim wywiadem GRU. Jej przywódcą jest Dmitrij Utkin, były weteran walk w Czeczenii i były oficer GRU. Utkin nosi przydomek „Wagner” bo uwielbia muzykę Ryszarda Wagnera. Pasjonuje się też III Rzeszą. Założycielem Grupy Wagnera jest rosyjski oligarcha Jewgienij Prigożin. Nazywany jest on „kucharzem Putina”. Restaurator dostarcza catering na Kreml i dla rosyjskiej armii.

Niebezpieczni najemnicy

Generał Mieczysław Bieniek podkreśla, że wagnerowcy są „nieoficjalnie sponsorowani przez Federację Rosyjską”. Generał powiedział:

Oni działali w Syrii, we wszystkich konfliktach, gdzie Rosjanie starają się mieć jakiś wpływ. Prowadzą działalność dywersyjną, jest to tzw. piąta kolumna. To byli żołnierze sił specjalnych, oswojeni z różnymi rodzajami broni. To bardzo niebezpieczni ludzie, dobrze opłacani.

Tortury to codzienność

Wagnerowcy pojawili się już w Donbasie w 2014 roku. Byli bardzo brutalni, torturowali Iwana Isyka, jednego z żołnierzy ukraińskiego batalionu Ajdar. Po miesiącu bestialskich tortur, wagnerowcy zmasakrowane ciało oddali rodzicom żołnierza. W zeszłym roku Unia Europejska nałożyła sankcje na Grupę Wagnera za naruszenia praw człowieka na Ukrainie, w Syrii, Libii, Sudanie, Mozambiku. Unia oskarżyła wagnerowców o tortury , przemoc, zabójstwa.

Źródło: tvn24, Fakt

Zdjęcie: Facebook/ W Ukrainie

Komentarze