49-latek ZGWAŁCIŁ Ukrainkę, którą PRZYJĄŁ POD SWÓJ DACH! Sąd podjął decyzję!

Sąd Okręgowy we Wrocławiu podjął decyzję o areszcie tymczasowym 49-letniego Krzysztofa J., który zgwałcił 19-letnią Ukrainkę. Mężczyzna zaoferował młodej kobiecie nocleg.

Przestępca i ofiara

Do tego bulwersującego przestępstwa doszło 9 marca we Wrocławiu. 49-letni Krzysztof J. zaoferował nocleg 19-letniej młodej kobiecie z Ukrainy, która uciekła do Polski przed wojną w Ukrainie. Pomoc oferował za pośrednictwem portalu internetowego. Gdy dziewczyna znalazła się już u niego w domu, to 49-latek zgwałcił ją. Już dwie godziny po dokonaniu przestępstwa mężczyzna został zatrzymany przez policję. Wcześniej funkcjonariusze prowadzili intensywne działania w tej sprawie. Łukasz Dutkowiak z KWP we Wrocławiu powiedział dziennikowi „Super Express”:

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna siłą doprowadził kobietę do obcowania płciowego wbrew jej woli(…) Przyjął ją do swojego mieszkania i dokonał tego brutalnego przestępstwa.

Areszt dla gwałciciela

Kilka dni po zatrzymaniu mężczyzny sąd nie uwzględnił wniosku o areszt tymczasowy. Zastosował wobec Krzysztofa J. jedynie dozór policyjny. 49-latek musiał raz w tygodniu stawiać się na komisariacie policji. Jednak ponownie sąd zajął się sprawą 24 marca. Wówczas podjął decyzję o aresztowaniu na trzy miesiące 49-letniego Krzysztofa J. Sąd uzasadniał to tym, że mężczyzna może utrudniać śledztwo i np. ukrywać się. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

Źródło: Super Express

Zdjęcie: Pexels

 

Komentarze