5-letni Afgańczyk NIE ŻYJE. Wcześniej chłopiec zatruł się grzybami.

Zmarł 5-letni chłopiec, który wcześniej zatruł się grzybami. Również rokowania, które dotyczą 6-latka nie są pomyślne. Dzieci były ewakuowane z Afganistanu. Na terenie ośrodka dla uchodźców zjadły grzyby.

Tragedia Afgańczyka

Dzieci, które pochodziły z Afganistanu trafiły do szpitala w stanie ciężkim. Miały poważnie uszkodzone wątroby. Wcześniej zjadły muchomora sromotnikowego. Afgańczycy, którzy zostali ewakuowani z Kabulu trafili do ośrodka w Podkowie Leśnej-Dębaku. Dzień później zatruły się grzybami, które zebrali na terenie ośrodka dla uchodźców. Troje dzieci trafiło do szpitala, ale najpoważniej zatruty był 5-letni chłopiec. Niestety 6-latek też jest w stanie krytycznym. 5-letni chłopiec nie został zakwalifikowany do operacji. Jego układ nerwowy został bezpowrotnie zniszczony.

Śmierć mózgu

Lekarze poinformowali, że doszło do śmierci mózgu u 5-letniego chłopca. U jego 6-letniego brata, który przeszedł przeszczep wątroby zaobserwowano ciężkie uszkodzenia centralnego układu nerwowego. Rokowania odnośnie jego stanu zdrowia są bardzo złe. Sytuacja 6-latka jest identyczna jak jego brata jeszcze dwa dni wcześniej. Lekarze mają przeprowadzić procedury, który stwierdzą śmierć mózgu.

Policja bada sprawę

Sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim. Sprawę bada też policja. Przesłuchano kierownik ośrodka dla uchodźców. Kobieta jako pierwsza uzyskała informację o fatalnym stanie zdrowia dzieci. Przesłuchiwani są też inni pracownicy ośrodka, świadkowie oraz poszkodowani. Został zabezpieczony zapis z monitoringu, a także dokumentacja medyczna, która dotyczy dzieci.

Źródło: Radio Zet

Zdjęcie: Pexels

Komentarze