TYLE teraz płacą w Lidlu i Biedronce! Spadniesz z krzesła!
Według danych najnowszego raportu „Kasjer na rynku pracy. Zarobki, rozwój i oczekiwania” serwisu zarobki.pracuj.pl. wynika, że większość kasjerów (85% z nich) pracujących w popularnych dyskontach zatrudnionych jest na umowę o pracę. 36% z nich zadeklarowało również, że co miesiąc dostaje premie za dobre wyniki, a sklepy płacą dobrze.
„- Choć znajdują się na najniższych szczeblach hierarchii, to właśnie oni budują nasze wrażenia w relacji z marką. Praca kasjera jest wymagająca, często ciężka fizycznie. Rynkowe doniesienia pokazują jednak, że płace kasjerów regularnie rosną, a pracodawcy wprowadzają programy rozwoju karier.”
Zdecydowaną większość kasjerów w Polsce stanowią kobiety, na 10 kasjerów w dyskoncie, aż 8 to kobiety. Warto również podkreślić, że dominują one również wśród kierowników sklepów spożywczych (61%), a także ich zastępców (66%). Serwis zarobki.pracuj.pl. podał również dane dotyczące przeciętnego, średniego wynagrodzenia kasjera, które stanowi 2000 zł netto. Na wyższe wynagrodzenie mogą liczyć osoby pracujące w sklepach znajdujących się w większych miastach
Warto także dodać, że osoby pracujące na stanowisku kasjera mają możliwości rozwoju i ciągłego szkolenia o czym powiedziała dla Pracuj.pl Kinga Jagiełlo-Kulesza, dyrektor HR w Jeronimo Martins Polska.
” (…)Zwykle zaczyna się od stanowiska kasjera czy też sprzedawcy-kasjera, a później można awansować na starszego sprzedawcę – kasjera, a następnie na zastępcę kierownika sklepu. Im wyższy szczebel, tym więcej możliwości rozwoju. Można wybrać ścieżkę specjalistyczną albo menedżerską. W sieci Biedronka kierownik sklepu może awansować na kierownika sprzedaży produktów świeżych, na kierownika operacji i sprzedaży, później na starszego menedżera, nadzorującego pracę kilkudziesięciu sklepów, następnie – dyrektora centrum dystrybucyjnego, aż na stanowisko dyrektora operacyjnego regionu (…)”.
źródła: pomorska.pl, foto pixabay.com