Close Menu
    Ostatnie wiadomości

    Koalicja PiS-u z Braunem jest możliwa

    2026-02-13 14:20

    Nie zrobiła makijażu i od razu posypał się hejt!

    2026-02-13 13:13

    Nowy taryfikator punktów karnych 2026: nawet 22 punkty za jedno wykroczenie

    2026-02-13 11:25
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Dzieje się!
    • Koalicja PiS-u z Braunem jest możliwa
    • Nie zrobiła makijażu i od razu posypał się hejt!
    • Nowy taryfikator punktów karnych 2026: nawet 22 punkty za jedno wykroczenie
    • Czy pożyczka SAFE jest dla kolesi Tuska?
    • Belgijska policja zrobiła nalot na … biura Komisji Europejskiej! W tle miliony euro!
    • Morze Bałtyckie podniesie się o 80 cm. Jedna, niemiecka wyspa może zniknąć!
    • No to już wiadomo! Prezydent chciał zagłodzić Premiera i jego rząd! Nie dał im jeść! [WIDEO]
    • UE planuje kolejny cios w unicestwienie państw narodowych. Chce utworzenia jednolitego systemu finansowego
    Facebook X (Twitter)
    Wyborcza24Wyborcza24
    • Strona główna
    • Kraj
    • Świat
    • Wiadomości
    • Lifestyle
    • Biznes
    • Polityka
    • Celebryci
    • SPORT
    • Kontakt
    Wyborcza24Wyborcza24
    Strona główna»Aktualności»Na granicy zatrzymano zorganizowaną grupę przestępczą! Funkcjonariusze zarekwirowali ogromny majątek
    Aktualności

    Na granicy zatrzymano zorganizowaną grupę przestępczą! Funkcjonariusze zarekwirowali ogromny majątek

    Ewa KurskaEwa Kurska2023-11-17 17:342 minuty czytania
    Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit Email
    https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/pENk9kqTURBXy9iMGU3ZjIwMmQwNzRlOGZmM2NkYWEzNWYxYTYxNmIyOC5qcGVnk5UDACPNBGXNAniVAs0EsADDw5MJpjUzODM2ZQbeAAGhMAE/funkcjonariusze-cbsp-dzialaja-juz-od-20-lat.jpeg
    Udostępnij
    Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email

    W wyniku wspólnej akcji Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) i Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, 12 członków zorganizowanej grupy przestępczej związanego ze środowiskiem pseudokibiców zostało zatrzymanych. Akcja, która odbyła się głównie na terenie województwa małopolskiego, szczególnie w Krakowie, oraz w województwie wielkopolskim, zaangażowała ponad stu funkcjonariuszy, w tym przedstawicieli CBŚP, Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Krakowie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, oraz Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

    W trakcie akcji, która miała miejsce w ponad 20 różnych lokalizacjach, w tym mieszkania, domy, pomieszczenia gospodarcze, oraz inne obiekty używane przez podejrzanych, a także ich pojazdy, zatrzymano 12 osób. Dodatkowo, cztery kolejne osoby zostały doprowadzone do prokuratury z aresztów śledczych, gdzie wcześniej przebywały w związku z innymi sprawami. Planowane są dalsze zatrzymania w ramach prowadzonego śledztwa.

    Członkowie grupy przestępczej, związanej ze środowiskiem pseudokibiców, inwestowali uzyskane z przestępczości narkotykowej środki głównie w nieruchomości. W trakcie akcji, funkcjonariusze zabezpieczyli 873 tys. złotych w polskiej i obcej walucie. Prokurator wydał także postanowienia o zabezpieczeniach majątkowych na nieruchomościach o łącznej wartości ponad 10 milionów złotych.

    Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny, Zbigniew Ziobro, skomentował tę akcję jako „kolejny cios w środowisko krakowskich bandytów stadionowych”.

    5 ton marihuany, wiele kilogramów kokainy, wyprane miliony… – dzięki śledztwu malopolskich prokuratorów przy udziale funkcjonariuszy @CBSPolicji udało się rozbić międzynarodowy gang pseudokibiców handlujących narkotykami na masową skalę. Sąd aresztował 7 osób, kilku ma dozór…

    — Zbigniew Ziobro | SP (@ZiobroPL) November 17, 2023

    Grupa przestępcza pseudokibiców działała w latach 2008-2021, organizując transporty kokainy i marihuany z Hiszpanii i Holandii do Polski. Członkowie grupy przemycali zarówno kokainę, jak i marihuanę. Później wprowadzali narkotyki do obrotu na terenie województw małopolskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. Narkotyki przemycano zarówno w specjalnie przygotowanych pojazdach, jak i ukryte w legalnych ładunkach przewożonych przez firmy transportowe.

    Łącznie w śledztwie zatrzymano już 105 podejrzanych, przedstawiając im ponad 330 zarzutów. W stosunku do 81 podejrzanych prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Sprawa obejmuje różne aspekty, w tym zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się przemytem narkotyków oraz praniem pieniędzy uzyskanych z tych przestępstw.

    Źródło: onet

    Do Polski nadchodzi ogromne ochłodzenie i śnieg. Temperatura spadnie poniżej zera

    cbśp granica grupa przestępcza narkotyki straż graniczna
    Udostępnij. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Podobne artykuły

    Koalicja PiS-u z Braunem jest możliwa

    2026-02-13 14:20

    Nowy taryfikator punktów karnych 2026: nawet 22 punkty za jedno wykroczenie

    2026-02-13 11:25

    Czy pożyczka SAFE jest dla kolesi Tuska?

    2026-02-13 09:19

    Belgijska policja zrobiła nalot na … biura Komisji Europejskiej! W tle miliony euro!

    2026-02-12 17:14

    Morze Bałtyckie podniesie się o 80 cm. Jedna, niemiecka wyspa może zniknąć!

    2026-02-12 16:07

    No to już wiadomo! Prezydent chciał zagłodzić Premiera i jego rząd! Nie dał im jeść! [WIDEO]

    2026-02-12 09:29

    Komentarze wyłączone.

    Nie przegap
    Kraj

    Czy pożyczka SAFE jest dla kolesi Tuska?

    Szokujące słowa padły w Telewizji wpolsce24 z ust Janusza Kowalskiego, polityka z PiS, który powiedział…

    Belgijska policja zrobiła nalot na … biura Komisji Europejskiej! W tle miliony euro!

    2026-02-12 17:14

    No to już wiadomo! Prezydent chciał zagłodzić Premiera i jego rząd! Nie dał im jeść! [WIDEO]

    2026-02-12 09:29

    A jednak! 18-latek chciał dokonać zamachu terrorystycznego w Polsce

    2026-02-11 10:50
    Społeczności
    • Facebook
    • Twitter
    Ostatnie wiadomości

    Koalicja PiS-u z Braunem jest możliwa

    2026-02-13 14:20

    Nie zrobiła makijażu i od razu posypał się hejt!

    2026-02-13 13:13

    Nowy taryfikator punktów karnych 2026: nawet 22 punkty za jedno wykroczenie

    2026-02-13 11:25

    Czy pożyczka SAFE jest dla kolesi Tuska?

    2026-02-13 09:19
    Facebook X (Twitter)
    • Strona główna
    • Polityka prywatności
    © 2026 https://wyborcza24.pl

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.