W sobotę wieczorem na terenie wojskowego poligonu w warszawskim Rembertowie doszło do groźnego zdarzenia. Dwóch mężczyzn, którzy mimo zakazu weszli na teren obiektu, zostało rannych w wyniku eksplozji nieznanego ładunku.
Jak doszło do wypadku?
Według ustaleń Żandarmerii Wojskowej poszkodowani znaleźli się na terenie poligonu nielegalnie. W pewnym momencie doszło do detonacji, która spowodowała u nich poważne obrażenia. Natychmiast wezwano służby ratunkowe i patrol saperski, który zabezpieczył teren.
Stan rannych
Obaj mężczyźni – w wieku około 30 i 50 lat – doznali ran szarpanych. Na miejsce przybył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którym poszkodowani zostali przewiezieni do warszawskich szpitali.
Śledztwo w toku
Żandarmeria Wojskowa prowadzi czynności wyjaśniające. Śledczy badają pochodzenie ładunku oraz sprawdzają, jak doszło do tego, że cywile dostali się na chroniony teren. Zabezpieczenie poligonu i oznaczenia zakazu wstępu również będą przedmiotem analizy.
źródło zdjęcia: FB/DoRzeczy

