ABBA wraca po 38 latach! NOWE piosenki pojawią się jeszcze W TYM ROKU.

Nowe piosenki ABBY będziemy mogli usłyszeć jeszcze w tym roku. Zespół wraca z nowym repertuarem. Kiedy premiera materiału? Nieoficjalna data została już ujawniona.

Kto nie zna wielkich hitów ABBY, takich jak Waterloo, Mamma Mia czy Chiquitita? Gdy zaczynali swoją karierę mówiono o nich „szwedzcy Beatlesi”, ale szybko udowodnili, że są marką samą w sobie. Działali krótko, bo tylko przez 10 lat, lecz sprzedali ponad 400 milionów płyt na całym świecie. Utwór Dancing Queen dotarł do 1 miejsca listy Billboardu.

Grupę tworzyli Agnetha Faltskog, Anni-Frid (Frida) Lyngstad, Benny Andersson i Bjorn Ulvaeus. Były to dwa małżeństwa (Faltskog i Ulvaeus oraz Frida i Andersson), które zakończyły się rozwodami, jeszcze przed zawieszeniem działalności zespołu. Mimo że zespół działał tylko przez dekadę, zostawił po sobie mnóstw nieśmiertelnych hitów.

ABBA: nowe piosenki. Kiedy premiera?

O ich wspólnych działaniach, wiadomo już od 2018 roku. Wtedy to powstał pomysł na światową trasę hologramów członków zespołu. Grupa zdecydowała się ponownie wspólnie nagrać nowe piosenki.

Decyzja, by wyruszyć w trasę z awatarami Abby, okazuje się mieć niespodziewane konsekwencje. Uznaliśmy, że po 35 latach wejście wspólnie do studia będzie dla nas przyjemnością. Poczuliśmy się, jakby czas stanął w miejscu, a my byliśmy tylko na krótkich wakacjach. Posunęliśmy się w latach, ale piosenka jest ciągle młoda – napisali członkowie zespołu w swoim oficjalnym oświadczeniu.

Nie mówi się o nowym albumie grupy, lecz wiadomo, że powstały dwie piosenki: I Still Have Faith In You oraz Don’t Shut Me Down. Miały ukazać się jeszcze w 2019 roku, niestety nie doszło do tego. Nową datę premiery zdradził kompozytor i muzyk ABBY – Benny Andersson.

Nadchodzą. Będą jeszcze w tym roku. Obstawiam, że stanie się to latem. Jednak mogę tylko gdybać, bo nie jestem pewien. Ale tak sądzę. Nie mogę podejmować decyzji samodzielnie. Ale w ten termin celujemy – podsumował Benny.

Komentarze