Afera dopingowa w Pogoni!

Siedmiu piłkarzy drugoligowej Pogoni Siedlce miało przyjmować niedozwolone środki – takie informacje podała Polska Agencja Antydopingowa. Pierwsze dokumenty w tej sprawie złożono też już do prokuratury. O co dokładnie chodzi?

Zawodnicy podejrzewani są o stosowanie “infuzji dożylnych” (kroplówek), za co grozi im nawet do czterech lat dyskwalifikacji. 

Sprawa jest rozwojowa. Ze względu na możliwość popełnienia przestępstwa POLADA udostępniła akta sprawy Prokuraturze Krajowej oraz Prokuraturze Okręgowej w Lublinie. 

Prokuratura Okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie (…) narażenia ustalonych piłkarzy Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń Siedlce na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez nieprzestrzeganie procedur medycznych – czytamy w oficjalnym komunikacie Polskiej Agencji Antydopingowej.

W trakcie śledztwa zabezpieczono już m.in. dokumentację medyczną, którą funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie znaleźli w siedzibie klubu. Pobrano także materiał do badań kontrolnych. 

Infuzja dożylna to nic innego jak przyjmowanie płynów w postaci kroplówki, w których zazwyczaj podawana jest glukoza, witaminy, substancje mineralne. Mogą to być też substancje zakazane. Od 2005 roku ta metoda jest traktowana jako zabroniona. Nie mówimy więc o nagłej zmianie przepisów. Mamy pewne informacje o substancjach w organizmach siedleckich piłkarzy, ale wciąż to sprawdzamy – mówił w rozmowie z portalem eurosport.tvn24.pl Michał Rynkowski, dyrektor POLADA.

Komentarze