Aktor znany z serialu „Malanowski i partnerzy” ma RAKA! „Pogodziłem się z tym”

Bronisław Cieślak wyznał straszliwą prawdę. Okazało się, że cierpi na raka prostaty.

Nieco starsi widzowie kojarzą go z rolą Sławomira Borewicza w „07 zgłoś się”, zaś ci młodsi jako Bronisława Malanowskiego w kultowej produkcji Polsatu. Aktor podczas jednego z ostatnich wywiadów powiedział o swojej chorobie. Nowotwór wykryto u niego dwa lata temu. Wtedy skierowano go na operację do Kliniki Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Ponadto przeszedł już dwie chemioterapie. Jednak do tematu swojego zdrowia odnosi się ze spokojem, bez skrajnych emocji. „Mam raka. Pogodziłem się z tym. Wszystko, co najważniejsze już przeżyłem, a teraz ciesze się każdą chwilą. A jesień tego roku mamy piękną” – mówił Bronisław Cieślak.  

Cieślak wyznał, że w szpitalu wśród chorych nie ma celebrytów. Wszyscy są równi. Dodał też, że na oddziale spotkał kilku znajomych, gdyż rak prostaty dotyka wielu mężczyzn w tym wieku. 

Wiadomo, że 76- letni aktor obecnie przebywa w domu pod Krakowem. Apeluje również do kobiet, których partnerzy przechodzą ciężką chorobę. Prosi je, aby kochały swoich mężów tak samo, jak wcześniej i były w stosunku do nich opiekuńcze i troskliwe. 

„Życie toczy się dalej i nie ma co się oszukiwać, każdego z nas kiedyś zabraknie. Ja się tego nie boję” – stwierdził. 

Jednak Bronisław Cieślak nie chce się poddawać i nadzieję dla siebie widzi w nowoczesnych metodach leczenia. Jego zdaniem nowotwór to nie jest wyrok śmierci, a raczej przewlekła choroba, z której da się wyjść. 

Życzymy panu Bronisławowi jeszcze więcej optymizmu oraz jak najszybszego powrotu do zdrowia. 

Komentarze