Antek Królikowski prowadził samochód pod wpływem narkotyków! Aktor nie stroni od kłopotów…

Antek Królikowski znów ma kłopoty prawne. 23 listopada 2023 roku rozpoczęła się rozprawa w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Woli dotycząca prowadzenia pojazdu pod wpływem marihuany. Cała sytuacja miała miejsce 18 lutego tego roku i została zgłoszona policji przez anonimowego informatora.

W toku rozprawy policjantka, uczestnicząca w interwencji, potwierdziła, że służby działały na podstawie donosu o rzekomym prowadzeniu samochodu pod wpływem narkotyków. Warto zaznaczyć, że początkowo policja nie precyzowała rodzaju substancji odurzających, jednak narkotest wykazał obecność THC w organizmie aktora.

Antoni Królikowski, mimo negatywnego wyniku testu na obecność alkoholu, zaznaczył, że THC, które wykryto, było częścią jego leczenia stwardnienia rozsianego. Aktor podkreślił, że marihuana medyczna, przepisana przez lekarza, miała na celu złagodzenie objawów choroby.

Podczas rozprawy w sądzie, według informacji przekazanych przez „Super Express”, policjantka zeznała, że nie było innych podstaw do zatrzymania Królikowskiego, ponieważ zachowywał się normalnie. Jednakże nagrania z policyjnych kamer, które mogłyby to potwierdzić, nie zostały do tej pory ujawnione przez prokuraturę.

Antek Królikowski nie pojawił się osobiście na rozprawie, reprezentował go jedynie obrońca. Zgodnie z polskim prawem, za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających aktorowi grozi grzywna lub nawet do dwóch lat więzienia. Dodatkowo może być nałożony obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata. Kolejna rozprawa została wyznaczona na 20 grudnia.

Źródło: o2.pl

Kto zasiądzie w rządzie Mateusza Morawieckiego? Onet uchyla rąbka tajemnicy

Komentarze