Areszt za łamanie przepisów w sprawie epidemii! Sąd nie miał litości!

Sąd nie miał litości! Mężczyzna trafił na dwa miesiące do aresztu za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących epidemii koronawirusa! Skąd tak dotkliwa kara?

Tymczasowym aresztem na dwa miesiące został objęty 55-letni mężczyzna, który złamał bezwzględny obowiązek izolacji. Skazany opuścił noclegownię, w której miał przebywać.

Spacerował po ulicach miasta. Postanowił też odpocząć w namiocie urzędu miasta, mając styczność z innymi petentami. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu wiele lat odsiadki!

– Informacja o złamaniu obowiązku izolacji została przekazana policjantom w poniedziałek, około godz. 10. Wskazany mężczyzna miał przebywać na ul. Mickiewicza w Tarnobrzegu. Na miejsce natychmiast przyjechał patrol Policji wyposażony w środki ochrony osobistej, niezbędne do podejmowania interwencji wobec osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – podała Policja.

55-letni mężczyzna nie miał stałego miejsca zamieszkania.

Fot. Pixabay

Mężczyzna trafił już do policyjnej izby zatrzymań. Przesłuchano go. Usłyszał zarzuty sprowadzenia zagrożenia epidemiologicznego dla życia i zdrowia wielu osób. Może trafić za kratki nawet na 8 lat!

Nie było to pierwsze naruszenie przez mężczyznę reżimu sanitarnego. O sprawie został też powiadomiony Powiatowy Inspektor Sanitarny.

Sąd zastosował wobec 55-latka tymczasowe aresztowanie na 2 miesiące.

  • Fot. Pixabay
  • Źródło: Policja

Komentarze