Awantura na SOR-ze. Wezwano TRZY patrole policji!

Na Oddziale Ratunkowym w Kielcach rozegrało się prawdziwe piekło! Jeden z pacjentów, wraz z dwójką towarzyszy, wszczęli awanturę. Powstrzymała ich dopiero policja.

Na SOR-ach zawsze dużo się dzieje. Często jest tak, że osób oczekujących na pomoc medyczną jest zwyczajnie za dużo, a lekarzy i ratowników, za mało. Pacjenci potrafią przysporzyć problemów.

Tego scenariusza nikt nie mógł przewidzieć. Mężczyzna i jego dwoje kompanów wpadli w szał już po uzyskaniu pomocy. Historię z kieleckiego SOR-u Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego opisali dziennikarze regionalnej gazety „Echo dnia”. Zdarzenie miało miejsce w nocy z piątku na sobotę.

Mężczyzna wymagał specjalistycznej pomocy medycznej. Towarzyszyli mu kobieta i mężczyzna. Po interwencji lekarzy… rozpoczęła się awantura! Jak opisuje gazeta– pacjent wraz ze znajomymi zaczęli obrażać personel szpitala oraz pacjentów. Zachowywali się agresywnie, a w czasie awantury ucierpiał jeden z pacjentów.

Lekarze zadają sobie pytanie…Skąd takie zachowanie? Tego jeszcze nie wiadomo. Awanturę powstrzymały dopiero trzy patrole policji, które interweniowały na miejscu. Prowokatorzy zostali ukarani mandatami.

Komentarze