Barbara Włodarczyk ujawnia PRAWDĘ o PUTINIE i ROSJANACH!

Barbara Włodarczyk jest doskonałą znawczynią rosyjskiej polityki i rosyjskiego społeczeństwa. W rozmowie z Piotrem Zychowiczem zdradza wiele ciekawostek na temat Putina i jego zwolenników.

Atak na Ukrainę

24 lutego wojska Władimira Putina zaatakowały Ukrainę. Prezydent Rosji zakładał, że zdobędą one bardzo szybko ten kraj i uda się dokonać przewrotu na najwyższych szczeblach władzy. Jednak nic takiego się nie wydarzyło. Rosja przedstawia inwazję na Ukrainę jako „misję pokojową” i „operację specjalną”. Rosyjskiemu społeczeństwu cały czas jest przekazywana propaganda. Protesty antywojenne odbywają się w Moskwie i innych dużych miastach Rosji. Jednak nie ma ich na prowincji. Prowincja wierzy Putinowi.

Działania trolli

Rosyjska propaganda ma się świetnie. Trolle działają w sieci i przekazują rosyjskiemu społeczeństwu zakłamane informacje. Jednak trolle mają zakaz otwartego chwalenia Putina. Wszystko po to, by odbiorca nie zorientował się z kim ma do czynienia. Trolle nawet krytykują prezydenta Rosji. Barbara Włodarczyk, która przez wiele lat była korespondentką TVP w Moskwie ujawniła w rozmowie z Piotrem Zychowiczem, że Rosja nigdy nie zapomni Polsce wsparcia dla „Pomarańczowej Rewolucji”. Propaganda rosyjska przekazuje, że Ukraińcy to faszyści i banderowcy. Ta narracja wywołuje bardzo wiele emocji. Moskwa nie szczędzi pieniędzy na propagandę. Na kanał „Russia Today” wydaje kilka miliardów rocznie. Propagandowi dziennikarze zarabiają krocie.

Prowincja kocha Putina

Prowincja ślepo wierzy Putinowi. Mieszkańcy mniejszych miast i wiosek ufają swojemu prezydentowi i uważają go za najlepszego przywódcę na świecie. Następca Putina oznaczałby dla zmanipulowanego społeczeństwa tylko kłopoty i wielką niewiadomą. Warto pamiętać, że jedynie 30 procent Rosjan ma zagraniczne paszporty. W większości społeczeństwo Rosji nie czuje potrzeby, by ze swojego kraju wyjeżdżać. Aktualnie wspierają Putina i „operację specjalną” w Ukrainie i umieszczają np. na autach literę „Z”.

Źródło: YouTube/ Historia Realna

Video: YouTube/ Historia Realna

Zdjęcie: Facebook/ Barbara Włodarczyk- Sąsiedzi TVP

Komentarze