Barcelona chce sprzedać Lewandowskiego? W tle są ogromne pieniądze

W Hiszpanii zatrzęsła się piłkarska scena po sensacyjnych doniesieniach na temat przyszłości Roberta Lewandowskiego w Barcelonie. Informacje te pojawiły się w programie „El Chirinquito” i są już szeroko komentowane przez media hiszpańskie. Dziennikarz Jose Alvarez zasugerował, że klub z Katalonii rozważa poważnie sprzedaż polskiego napastnika latem, a decyzja ta może być motywowana spadkiem jakości jego gry zarówno na boisku, jak i podczas treningów.

Lewandowski, który jest kapitanem reprezentacji Polski, od dłuższego czasu był jednym z kluczowych graczy w Barcelonie. Jednak obecny sezon przyniósł pewne zawirowania, a słabsze występy Polaka na boisku oraz obniżenie jakości treningów zdaniem dziennikarza Jose Alvareza stały się przyczyną wewnętrznych sporów w klubie.

To, co dodatkowo rzuciło cień na przyszłość Lewandowskiego w Barcelonie, to rosnące zarobki polskiego napastnika. Jego pensja, która zaczęła się od 20 milionów euro brutto w pierwszym roku, w kolejnych sezonach systematycznie wzrastała, osiągając imponujące kwoty. Obciążenie finansowe, jakie generuje obecny kontrakt Lewandowskiego, stało się powodem do poważnych rozważań władz klubu odnośnie ewentualnej sprzedaży.

Oferty z Arabii Saudyjskiej, które już wcześniej docierały do Barcelony, stały się teraz elementem, który klub może rozważać poważnie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę problemy finansowe, z jakimi zmaga się katalońska drużyna. Potencjalna sprzedaż Lewandowskiego mogłaby przynieść klubowi korzyści finansowe, które w obecnej sytuacji mogą okazać się nie do odrzucenia.

Umowa Roberta Lewandowskiego z Barceloną obowiązuje do czerwca 2026 r., ale skonstruowano ją na zasadzie „3+1”. To oznacza, że władze klubu mają możliwość rozwiązania umowy po trzech sezonach, pod pewnymi warunkami. Klub może zdecydować się na tę opcję, jeśli Lewandowski nie spełni określonych warunków. Ma to być udział w odpowiednim odsetku meczów w trzecim sezonie obowiązywania umowy.

Aktualny sezon nie był zbyt udany dla polskiego napastnika. Niestety, w ostatnich meczach nie zdobył bramki w Lidze Mistrzów i LaLiga. Krytyka spadła na niego po niedzielnym starciu z Atletico Madryt. Zdaniem ekspertów, decyzja dotycząca przyszłości Lewandowskiego w Barcelonie może mieć istotne konsekwencje zarówno dla klubu, jak i samego gracza. Oczekujemy dalszych rozwinięć tej nieoczekiwanej narracji w hiszpańskim futbolu.

Źródło: onet.pl

Agata Duda olśniła internautów! Jej fryzura robi wrażenie

Komentarze