Bartłomiej Sienkiewicz rozlicza ostatnie miesiące rządów PiS. Padły konkretne kwoty!

Minister Kultury, Bartłomiej Sienkiewicz, zdecydowanie rozlicza ostatnie miesiące rządów partii Prawo i Sprawiedliwość, ujawniając konkretne kwoty oraz praktyki, które jego zdaniem prowadzą do nieprawidłowego rozdziału publicznych pieniędzy. Na konferencji prasowej wyraził swoje obawy dotyczące narastającego trendu gwałtownego wydawania środków na projekty związane z PiS.

 

Nie ma wątpliwości, że niezależnie od przyczyn, mamy do czynienia z czymś, co jest jasne. Pod pretekstem nobliwych nazw powstał system agresywnego przekazywania pieniędzy na cele swoiste dla swojej partii – powiedział minister kultury, Bartłomiej Sienkiewicz. Następnie wymienił konkretne przykłady wydatkowania publicznych środków na projekty PiS.

 

facebook.com/SienkiewiczB

 

Zobowiązaliśmy się do wyjaśnienia wielu kwestii, które narosły między wyborami 15 października a 13 grudnia. Chciałbym podkreślić, że te dwa miesiące były okresem intensywnej działalności w ministerstwie kultury, podczas których wydatkowano ogromne kwoty w szybkim tempie – wyjaśnił minister.

 

Według jego informacji, w ciągu dwóch miesięcy politycy PiS wydali 175 mln złotych, w porównaniu do 77 mln złotych w tym samym okresie rok wcześniej. Decyzje podejmowane w tym czasie miały, według ministra, charakter pośpiesznego przekazywania publicznych funduszy na cele związane z partią PiS, próbując w ten sposób umieścić publiczne środki tam, gdzie było to możliwe.

 

To koniec mediów publicznych w Polsce! Bartłomiej Sienkiewicz zapowiedział drastyczne zmiany

 

Minister Sienkiewicz przedstawił także decyzje jego poprzednika, Piotra Glińskiego, z 23 listopada, które znacząco zwiększyły budżet biura projektu Niepodległa o 4,5 mln złotych, a Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych otrzymało ponad 24 mln złotych w ciągu dwóch dni. Muzeum Historii Polski zyskało 18 mln złotych, a Fundacja Lux Veritas o. Rydzyka – 15 mln złotych. Działania tej ostatniej instytucji mają być poddane dalszej analizie.

 

Nie chcemy ukrywać faktów. Wkrótce przedstawimy kompleksowy raport dotyczący systemu alokacji środków na kulturę narodową, które w rzeczywistości służyły jednostronnej i prymitywnej propagandzie politycznej PiS – zapowiedział minister.

 

Wiceminister kultury, Joanna Scheuring-Wielgus, ujawniła również, że w tym okresie minister Piotr Gliński dokonał 29 decyzji personalnych. Podsekretarz stanu, Andrzej Wyrobiec, poinformował natomiast o pracach nad ustawą dotyczącą statusu zawodowego artysty, która ma objąć 67 tysięcy osób związanych z kulturą i sztuką, z planem przekierowania części środków dla artystów z Funduszu Kościelnego.

 

Źródło: onet.pl

Barłomiej Sienkiewicz podzielił się ważną informacją! Opozycja ma co świętować

Komentarze