Będą OLBRZYMIE pieniądze dla Polski z UE! Sejm zdecydował

Będą olbrzymie pieniądze dla Polski z Unii Europejskiej! Sejm zdecydował. O co chodzi?

Rządowy projekt ustawy dotyczący ratyfikacji zasobów własnych UE został przyjęty przez Sejm. Do Polski trafi 770 mld zł.

– Dzisiaj przede wszystkim liczy się Polska i interes Polski. 770 mld zł to szansa na szybkie wyjście z kryzysu spowodowanego pandemią COVID-19. Obok rządowych środków z Tarczy Antykryzysowej i Tarczy Finansowej, będzie to kolejne wsparcie i zastrzyk pieniędzy dla polskiej gospodarki. Jest to także szansa na rozwój naszego państwa – podała Kancelaria Premiera.

Z tych środków skorzystają wszyscy Polacy. Szef rządu podkreślił, że nie są to abstrakcyjne pieniądze, a realne wsparcie.

– Warto podkreślić, że to nie są jakieś abstrakcyjne środki europejskie. One mają pomóc polskim szpitalom, szkołom. Mają pomóc Polakom w otrzymaniu szansy na lepszą infrastrukturę drogową, kolejową, internetową, energetyczną. To są środki, które będą odgrywały ogromną rolę w awansie cywilizacyjnym – powiedział Mateusz Morawiecki, Premier RP.

Na co pójdą środki? Choćby na termomodernizację szkół, autobusy, ścieżki rowerowe, place zabaw, żłobki itp.

– Nie ma ryzyka ciążącego na Polsce, że będziemy spłacać długi Włoch czy Francji. Chciałbym, żeby Polska była jak najszybciej na poziomie rozwoju Francji czy Włoch. Właśnie te środki do tego służą – żebyśmy jak najszybciej mogli rozwinąć naszą gospodarkę i doścignąć tych najlepszych – wspomniał premier.

Aby skorzystać ze środków unijnych, wszystkie państwa UE muszą zgodzić się na podział środków.

Zobacz także: Bill Gates ROZWODZI się z żoną! Powód? „NIE MOŻEMY…”

Fot. Pixabay

Źródło: Kancelaria Premiera

Komentarze